Lietuvoje

2019.06.29 15:35

Skvernelis: pasienio apsauga – vienas iš svarbiausių suverenumo garantų

BNS 2019.06.29 15:35

Patikima ir profesionali sienų apsauga yra vienas iš svarbiausių valstybės suverenumo ir nepriklausomybės garantų, todėl Lietuva modernizuoja ir toliau stiprina Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) sienų apsaugą, teigia premjeras Saulius Skvernelis.

„VSAT šiandien yra moderni, savarankiška institucija, užtikrinanti efektyvią valstybės sienos apsaugą, pagrįstą integruoto sienų valdymo modelio įgyvendinimu. (...) Valstybės užpuolimo atveju pasieniečiai ir šiandien pirmieji stotų ginti savo valstybės, kartu ir visos ES sienų“, – Pasieniečių dienos minėjimo renginyje Naujojoje Akmenėje šeštadienį sakė S. Skvernelis.

Jis pabrėžė, kad atitikti laikmečio reikalavimus ir išlaikyti modernumą VSAT padeda vykdomos laipsniškos racionalios struktūrinės ir veiklos reformos, vidinių išteklių peržiūra ir optimizavimas. Nuolatiniai pokyčiai didina personalo motyvaciją, pasieniečio profesijos patrauklumą, skatina tinkamai parengti pareigūnus vykdyti valstybės sienos apsaugos užduotis.

Ateinančiais metais planuojama skirti 113 tūkst. eurų kovos su kontrabanda įrangai įsigyti, pareigūnams už dalyvavimą užkardant tabako gaminių kontrabandą skatinti.

Pastaraisiais metais VSAT žengia tvirtus žingsnius technikos atnaujinimo ir modernių sienos apsaugos sistemų diegimo kryptimis. Šiuo metu jau daugiau kaip pusė išorės ES sienos ruožo, už kurį atsako Lietuvos pasieniečiai, kontroliuojama moderniomis stebėjimo sistemomis, ateityje taip bus kontroliuojamas visas maždaug 1,1 tūkst. kilometrų išorės sienos ruožas.

„Kuo palankesnės sąlygos keliautojams bus kirsti valstybės sieną, tuo didesnis bus ir VSAT autoritetas. Čia tarnybos veiklą diktuoja laikmečio iššūkiai ir realijos – biometrinė patikra, ES atvykimo–išvykimo sistema, automatizuotas trečiųjų šalių piliečių profiliavimo segmentas tampa kasdieniais Lietuvos pasieniečių darbo įrankiais. Tam reikalingi kvalifikuoti, profesionalūs, šiuolaikiški VSAT pareigūnai, aprūpinti moderniomis priemonėmis“, – pabrėžė S. Skvernelis.

VSAT šiuo metu dirba beveik 4 tūkst. pareigūnų ir darbuotojų.