Lietuvoje

2019.06.29 12:36

Kubilius apie valdančiųjų veiksmus: atrodo, kad dabartinė valdžia yra pati pavargusi nuo savo valdymo

kritikuoja Skvernelį dėl neapsisprendimo ir delsimo
Paulina Levickytė, ELTA2019.06.29 12:36

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Andrius Kubilius šeštadienį tarybos posėdyje pažėrė kritikos valdantiesiems.

A. Kubiliaus teigimu, premjeras Saulius Skvernelis, neapsispręsdamas, ar nori toliau eiti ministro pirmininko pareigas, rodo valdančiosios daugumos „nuovargio sindromą“.

„Man susidarė vaizdas, kad dabartinė valdžia yra pati pavargusi nuo savo valdžios, nuo savo valdymo, nuo savo komitetiškumo. Taip nuo jų pusėje atsiradusio labai ryškaus pralaimėjimo koalicijoje sindromo. (...) Dabar gyvename kankinimosi laikotarpį, ir jie kankinasi, ir visą Lietuvą kankina, ir tai tęsiasi - būtų gerai, kad tos kančios užsibaigtų galbūt su neeiliniais rinkimais. Matysime, kaip čia bus. Bet keisčiausia problema, man taip žiūrint iš šono, yra premjeras, kuris nežino, ar nori būti premjeru. Paradoksas yra toks. Negali taip būti konstruojant koalicinę valdžią, kad iki pat pabaigos nežino, ar nori būti lyderiu. Tai bendro nuovargio sindromas“, – teigė A. Kubilius.

Pasak jo, Lietuvos išeitis – intelektuali bei su stuburu Vyriausybė.

„Tai bus ne tik Seimo rinkimai, bet ir premjero rinkimai. Mano įsitikinimu, Lietuvai reikia kaip oro intelektualios ir su stuburu Vyriausybės. Nes visiškai nepasisekė su paskutiniuoju laikotarpiu. Aš matau didžiulį iššūkį, koks didžiausias pavojus laukia Lietuvos, - tai ilgalaikė stagnacija. Tiek ekonominė, tiek kultūrinė ir politinė“, – teigė jis.

Šeštadienį Vilniuje, viešbutyje ,,Holiday Inn", vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje bus apžvelgiama politinė padėtis, aptariami 2019 m. rinkimų rezultatai, pasirengimas būsimiems Seimo rinkimams, diskutuojama kitais klausimais.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.