Lietuvoje

2019.06.29 12:03

Landsbergis saviškiams siuntė žinią ir dėl „valstiečių“, ir dėl konservatorių partijos ateities paieškų

Paulina Levickytė, ELTA2019.06.29 12:03

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis šeštadienį Tarybos posėdyje pažėrė kritikos ir Seimo valdančiajai daugumai. G. Landsbergis „valstiečių“ politiką įvardino kaip komitetų politiką. Pasak jo, jie sprendžia tik trumpalaikes problemas ir nežiūri ilgalaikės Lietuvos perspektyvos.

„Valstiečių“ pradžią aš matau kaip komitetą ir jų siekį tapti partija. Turime padėti jiems tapti partija, prisiimti atsakomybę už savo sprendimus ilgiau negu iki kitų rinkimų“, – teigė G. Landsbergis.

Pasak partijos pirmininko, komitetai neatspindi ilgalaikių darbų, o sprendžia tik vienadienes problemas.

„Net ir mūsų partijoje atsirado populiarus klausimas, būkime kaip komitetai, spręskime vieną klausimą. Bet aš manau, kad tai klaidinga, nes komitetai Europoje ir Lietuvoje nebus ilgalaikiai. Mes turime atsakyti, kiek ilgai mes save matome. Ilgalaikiškumas ateina iš struktūros (...) Bendruomeniškumas. (...) Mes turime būti partija, kuri siektų ilgalaikiškumo“, – teigė G. Landsbergis.

Pasak jo, „valstiečių“ vykdoma politika neatitinka jų pačių programos, nes vykdo tik trumpalaikius darbus, taip populistiniais sprendimais ruošiasi artėjantiems rinkimams.

„Mokesčių politika, kurią sunku apibrėžti, finansų ministras, kuris prisipažįsta esą liberalas (...) – visa tai nedera su Vyriausybės programa“, – teigė G. Landsbergis.

Šeštadienį Vilniuje, viešbutyje ,,Holiday Inn", vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje bus apžvelgiama politinė padėtis, aptariami 2019 m. rinkimų rezultatai, pasirengimas būsimiems Seimo rinkimams, diskutuojama kitais klausimais.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.