Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuvoje lankosi JAV kariuomenės štabo viršininkas

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvoje lankosi Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės štabo viršininkas generolas Raymondas Odierno. Jis antradienį Gaižiūnų poligone, Jonavos rajone, stebės bendras JAV ir Lietuvos karių pratybas.

Lietuvoje lankosi Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės štabo viršininkas generolas Raymondas Odierno. Jis antradienį Gaižiūnų poligone, Jonavos rajone, stebės bendras JAV ir Lietuvos karių pratybas.

Pratybose kariai pademonstruos oro desanto operaciją – šuolius parašiutais iš sraigtasparnių UH-60 „Black Hawk“, kitus bendrus Lietuvos ir JAV karių veiksmus, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Planuojama, generolas susitiks su Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybe.

Generolas R. Odierno yra 38-asis JAV kariuomenės štabo viršininkas, į šias pareigas paskirtas 2011 metais. Per daugiau nei 38 aktyvios tarnybos metus jis dalyvavo visose didžiausiose JAV vadovautose operacijose: kaip bataliono planavimo karininkas operacijoje „Dykumos skydas“ ir „Audra dykumoje“, 2003 – 2004 metais operacijos „Irako laisvė“ metu vadovavo 4-ajai pėstininkų divizijai, 2008 – 2010 metais ėjo vyriausiojo tarptautinių pajėgų Irake vado pareigas.

Šiuo metu Gaižiūnų poligone vykstančiose pratybose treniruojasi apie 110 karių iš JAV sausumos pajėgų.

Su Lietuvos kariais besitreniruojantys JAV 173-iosios oro desanto brigados kariai – dalis naujosios, septintosios, rotacinių JAV sausumos pajėgų Lietuvoje pamainos. Atvykus visai karių grupei oro desantininkai oficialiai pakeis 3-iosios pėstininkų divizijos karius.

JAV sausumos pajėgų kariai Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse bei Lenkijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje rotuojasi nuo 2014 metų pavasario. Taip siekiama užtikrinti šių šalių saugumą po Rusijos veiksmų Ukrainoje.

Prezidentės pagerbimas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė R. Odierno įteikė valstybės apdovanojimą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžių ir aptarė saugumo padėtį regione.   

Prezidentės dekretu apdovanojimas generolui R. Odierno skirtas Valstybės dienos proga už ypatingus nuopelnus puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, taip pat ypatingus nuopelnus karybos srityje.

Valstybės vadovė Lietuvos žmonių vardu padėkojo generolui už pastangas stiprinant Lietuvos saugumą ir gynybą bei tiesioginį indėlį remiant Lietuvos ir JAV karinį bendradarbiavimą.

Generolas R. Odierno visuomet laikėsi pozicijos, kad Europos saugumui garantuoti būtina palaikyti tam tikrą JAV karių skaičių. Tik taip yra įmanoma efektyviai įvykdyti įsipareigojimą dėl Europos saugumo įgyvendinimo.

Lietuvos kariai yra tarnavę Irake R. Odierno vadovaujant JAV 4-ajai pėstininkų divizijai, vykdant operaciją „Irako laisvė“ 2003–2004 m., ir Daugianacionaliniam korpusui 2006–2008 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.