Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.28 13:55

SADM tampa karšta ministerija: Šalaševičiūtė vadove savęs nemato ir abejoja „socialdarbiečių“ sėkme dėl portfelio

Karbauskis: dėl šios ministerijos kompromiso nebus

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) lyderis Gediminas Kirkilas teigia matantis galimybę toliau derėtis dėl dalyvavimo naujoje valdančiojoje koalicijoje, kurios šią savaitę kiek strigo.

Vienas derybų lyderių neslepia, jog jų partiją itin domina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) portfelis. Užkulisiuose net užsiminta, jog vadovauti ministerijai tiktų ministravimo patirties turinti Rimantė Šalaševičiūtė.

Tiesa, politikė LRT RADIJO laidoje patikino, jog šio posto nesivaiko ir apskritai abejoja, ar „valstiečai“ nusileis ir derybose atiduos SADM „socialdarbiečiams“.

Trokštamoje ministerijoje matė buvusią ministrę

„Socialdarbiečių“ frakcijos narys Juozas Bernatonis net atvirai pasakė ir apie galimą šios ministerijos vadovės kandidatę, ją esą būtų šiuo metu komitetui Seime vadovaujanti Rimantė Šalaševičiūtė.

„R. Šalaševičiūtė vadovauja socialinių reikalų ir darbo komitetui Seime, tai beabejo, pagal kompetenciją, kadangi lieka nedaug laiko iki rinkimų ir žino visas problemas, kurie rengiami, kurie yra svarstomi“, – sakė J. Bernatonis.

Tiesa, pati R. Šalaševičiūtė ministrės pozicijos nesivaiko ir sako, kad tokio pasiūlymo bent oficialiai nėra gavusi.

„Ne, oficialiai nebuvo pasiūlytas. Pradiniame derybų etape, apie tai, kad mūsų derybininkai kalba apie SAMD vadovo postą aš sužinojau iš žiniasklaidos. Lygiai taip pat ir apie mano teikiamą kandidatūrą. Tikrai nebuvo su manimi aptarinėjama ir konkrečiai nebuvo su manimi kalbama“, – LR RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė politikė.

Nemato savęs poste ir abejoja ar portfelis apskritai atiteks „socialdarbiečiams“

Tiesa, buvusi ministrė pripažino, kad konkrečiau apie savo pavardę ji išgirdo prieš keletą dienų partijos prezidiumo posėdyje, esą likus nedaug laiko padaryti kažkokius ženklius pokyčius ministerijoje, turint  net ministrės patirtį realiai yra sudėtinga.

Laidoje politikė teigė, kad į šį postą ji nesitaiko, tą išsakė ir partijos prezidiumo posėdyje.

„Bet kuriuo atveju, būnant ministru, tu prisiimi atsakomybę ištaisyti tai, kas nepadaryta, nors iš tikro ministro L. Kukuraičio pastangas ir darbą aš vertinu teigiamai. <...> Žinoma, yra darbuotojų, kuriuose reikėtų keisti, tačiau tam, taip pat reikia laiko“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Politikės teigimu, kol kas partijoje nebuvo platesnių diskusijų, kokie yra kiti variantai, kas galėtų užimti šį postą, kurio siekia „socialdarbiečiai“.

Be to, R. Šalaševičiūtė pripažino mananti, kad šios koalicinėse derybos „socialdarbiečiai“ apskritai šios ministerijos ir ministro posto negaus, esą „valstiečiai“ patys yra įsitikinę, jog socialinėje srityje yra padaryta daug darbų, o tęstituno užtikrinimui, greičiausiai bus siekiama, kad poste liktų ministras L. Kukuraitis.

„Vargiai ar bus nusileista, tą išreiškiau ir mūsų partijos prezidiumo posėdyje“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Karbauskis: kompromiso nebus

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad tai, jog po koalicinių derybų „socialdarbiečiai“ gautų socialinės apsaugos ir darbo ministro postą, yra nerealu. Pasak R. Karbauskio, LVŽS frakcijoje vyko balsavimas, ir dauguma pasisakė už SADM išlaikymą, todėl, tvirtino jis, kompromisų dėl šios ministerijos tikrai nebus.

„(...) aš noriu pasakyti tik viena, kad iš tikrųjų mes esame frakcijoje tai svarstę (atiduoti LSDDP ministro postą. – ELTA), ir mums tai nepriimtina sąlyga. Ir šitos sąlygos mes negalėtume tenkinti derybose. Tai yra frakcijos nuomonė, ir niekas jos negali pakeisti. Jei ši sąlyga būtų pažeista, tai didžiausia frakcija Seime jau nebebalsuotų už koalicinę sutartį. Šioje vietoje kompromiso nebus“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

Pasak „valstiečių“ lyderio, frakcija balsavo šiuo klausimu, todėl ir yra kategoriškos pozicijos. Jo teigimu, LVŽS šią ministeriją turi išsaugoti ir po naujos koalicinės sutarties sudarymo.

„Tai vienas iš pačių pagrindinių postų mūsų Vyriausybėje, kadangi tai yra socialinė politika, ir mes kaip tik didžiulius iššūkius esame prisiėmę bei labai daug sprendimų jau yra padaryta. Ir netgi šis Europos Komisijos konstatavimas, kad pirmą sykį Lietuvos istorijoje šitas Seimas ėmėsi socialinės politikos, mažinant skurdą. Tai yra jų išvadoje parašyta (...). LVŽS frakcija balsavo šiuo klausimu, ir yra kategoriška pozicija, kad LVŽS šitą poziciją turi išsaugoti ir po naujos koalicinės sutarties sudarymo“, – teigė R. Karbauskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi