Lietuvoje

2019.06.28 12:06

Paklausiausi mokslai profesinėse mokyklose: automobilių mechaniko, apdailininko ir kirpėjo

BNS 2019.06.28 12:06

Stojantieji į profesines mokyklas dažniausiai renkasi mokytis automobilių mechaniko, apdailininko ir kirpėjo amatus.

Kaip penktadienį praneša Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), per mėnesį sistemoje užsiregistravo 8,6 tūkst. pretendentų.

Teigiama, kad beveik 4,7 tūkst. užsiregistravusiųjų nurodė, kad yra įgiję vidurinį išsilavinimą, per 2,6 tūkst. – pagrindinį. 2,2 tūkst. jų jau turi profesinę kvalifikaciją, o daugiau kaip 1 tūkst. norinčių mokytis profesijos nurodė, kad yra įgiję aukštąjį išsilavinimą.

Dažniausiai savo prašymuose moksleiviai įtraukia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo, Marijampolės profesinio rengimo, Alytaus profesinio rengimo centrų mokymo programas.

Norintys dalyvauti pagrindiniame priėmimo į profesinio mokymo įstaigas etape savo prašymus dar gali registruoti iki liepos 29 dienos.

Prašyme galima pateikti iki trijų pageidavimų į valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas, tačiau kvietimą mokytis stojantysis gaus tik vieną.

Pagrindinio priėmimo rezultatus moksleiviai sužinos iki rugpjūčio 1 dienos, o rugpjūčio 2–6 dienomis galės sudaryti profesinio mokymo sutartis.