Lietuvoje

2019.06.28 10:51

Aistras sukėlė medžių kirtimas Kalnų parke: ministras ramina ir sako, kad šalins tik menkaverčius augalus

Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.06.28 10:51

Vilniuje, Kalnų parke, bus šalinami menkaverčiai, sergantys medžiai ir sąžalynai, teigia kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

„Numatyta, kad Kalnų parko teritorijoje planuojama pašalinti 1,25 proc. menkaverčių, sergančių medžių, sąžalynų. Tai natūralus ir būtinas procesas, siekiant išsaugoti esamą aplinką, užtikrinti miestiečių ir miesto svečių naudojimąsi ja ateityje“, – BNS atsiųstame komentare cituojamas ministras.

Kaip BNS patikslino Kultūros ministerijos atstovė Jana Mikulevič, bus kertama apie tūkstantis iš 80 tūkst. parke esančių medžių. Pasak ministerijos atstovės, kertami medžiai kelia pavojų aplinkai, todėl juos būtina pašalinti.

Ministras M. Kvietkauskas teigia, kad tokių veiksmų ketinama imtis atsižvelgiant į aplinkosaugos ir paveldosaugos specialistų rekomendacijas, suderinus su Vilniaus miesto savivaldybe.

Kaip penktadienį pranešė naujienų portalas 15min.lt, Vilniaus valdžia išsakė susirūpinimą dėl planuojamo medžių kirtimo masto tvarkant Vilniaus Kalnų parką.

Tokias pastabas savivaldybės atstovai išsiuntė Kultūros ministerijai ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijai.

Planai sutvarkyti Trijų kryžių kalną, gamtinę parko dalį ir Dainų slėnį visuomenei bus pristatyti pirmadienį. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt