Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.07 11:56

Prie Prezidentūros suplevėsavo valstybinė ir istorinė vėliavos

ELTA 2015.07.07 11:56

Lietuvoje minima Valstybės diena – pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė. Vidudienį S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros per iškilmingą ceremoniją, skambant „Lietuvos“ ansamblio atliekamai „Tautiškai giesmei“, iškeltos valstybinė ir istorinė vėliavos.

Lietuvoje minima Valstybės diena – pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė. Vidudienį S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros per iškilmingą ceremoniją, skambant „Lietuvos“ ansamblio atliekamai „Tautiškai giesmei“, iškeltos valstybinė ir istorinė vėliavos.

„Valstybės diena yra šventė, įprasminanti tautos vienybę ir jos gyvastį. Tai diena, dovanojanti ypatingą bendrumo jausmą. Sujungianti istoriją ir dabartį. Karaliaus Mindaugo karūnavimas šiai žemei atnešė ne tik pripažinimą, bet ir kelią į Europą. Jis davė pradžią mūsų visų Lietuvai – didingai valstybei, keitusiai viso žemyno istoriją“, – vėliavų pakėlimo ceremonijoje kalbėjo tautiniu kostiumu pasipuošusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak jos, „šiandien matome Lietuvą kaip narsių ir nepalaužiamų žmonių tautą. Kaip spindinčios ir nedūžtančios karūnos valstybę. Lietuvą, kuri moka didžiuotis savo kultūra ir tradicijomis.“

Visame pasaulyje, anot šalies vadovės, plevėsuojančios Lietuvos trispalvės tampa stiprybės ir vienybės simboliu. „Šiemet į viršų jos kyla ten, kur ryžtingai kovojama dėl pagrindinių vertybių – laisvės ir nepriklausomybės“, – sakė prezidentė D. Grybauskaitė.

„Mūsų valstybės istorija rodo, kad stipriausi esame tuomet, kai kalbame vieningu balsu. Kai vertiname savo unikalumą, istorinius ir kasdienius pasiekimus. Kai džiaugiamės, kad šioje žemėje daugybė metų sugyvena skirtingos tautos ir kultūros. Mokančios ir norinčios susikalbėti.

Valstybės diena yra puiki proga iš naujo atrasti Lietuvą. Dar geriau pažinti jos istoriją, etnografinius regionus, beribę kultūrą. Didžiuokimės ir saugokime šią žemę“, – sveikindama į S. Daukanto aikštę susirinkusius žmones, ragino šalies vadovė.

Liepos 6-oji – Tautinio kostiumo diena. Pasak Prezidentės, unikaliuose tautiniuose kostiumuose slypi mūsų etnografinių regionų savitumas, todėl juos vilkėti – ypatinga patirtis ir garbė.

Į aikštę prie Prezidentūros išėję Lietuvos regionų kostiumais vilkintys sūduviai, aukštaičiai, dzūkai, žemaičiai ir lietuvninkai susikibo už rankų, sudarydami amžinybės ratą.

Lietuvos kariuomenės garbės sargyba atliko parodomąją programą. Buvo iššautos trys salvės: už karalių Mindaugą, Lietuvos valstybę ir Lietuvos žmones. Skrydžiu virš S. Daukanto aikštės pasveikino oro policijos misiją Šiauliuose šiuo metu atliekantys Norvegijos ir Italijos naikintuvai, praskrido ir keturi Čekijos naikintuvai, dalyvaujantys Lietuvoje bendrose karinėse pratybose

Vėliavų pakėlimo iškilmėse dalyvavo Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius su žmona, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis su žmona, diplomatinio korpuso, Seimo, Vyriausybės atstovai, kariuomenės vadovybė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi