Lietuvoje

2019.06.27 17:46

Vaikų darželiuose – žmonių suaukoti ventiliatoriai

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.27 17:46

Kilus diskusijoms, kaip per karščius organizuoti ugdymą mokyklose ir darželiuose, Panevėžyje savanorių grupė veiksmų ėmėsi patys. Žmonių suaukotus ventiliatorius jie dovanoja darželiams. Akcijos organizatoriai taip siekia atkreipti valdžios dėmesį ir kuo skubiau spręsti vedinimo klausimus ugdymo įstaigose.

Daugelis vaikų džiaugiasi dovanų gavę saldainių, tačiau Panevėžio lopšelio–darželio „Pasaka“ darželinukai kur kas labiau nudžiugo gavę ventiliatorių.

Nelaukdami kol valdžia galvoja, kaip spręsti vedinimo problemą per karščius, grupė savanorių surengė akciją „Vėjelis“ ir darželiams dovanoja ventiliatorius.

„Čia reikia jau centralizuotos valdžios sprendimo ir imtis centralizuotai vedinimo klausimo išsprendimo. (...) Jų reikia daug, klasėje vieno neužtenka. Vėjelis yra ženklas, kad spręskim, darykim, o ne kalbėkim“, – sako akcijos organizatorius Romualdas Jazukonis.

Darželio direktorė, išgirdusi apie akciją, pati kreipėsi į jos organizatorius. Anot jos, įstaiga neišgali kiekvienai grupei nupirkti vėjelį. 

„Kažkas sako: prašykit tėvelių, kad padėtų nupirkti vėjelius, bet žinokit šių laikų tėveliai tokie, kad nelabai supranta, jog tualetinio popieriaus reikia į darželį atnešti, tai ką jau kalbėti apie vėjelį“, – teigia lopšelio–darželio „Pasaka“ direktorė Alma Simonavičienė.

Savanoriai ventiliatorius surinko iš žmonių, panorusių juos paaukoti, tačiau jų neužtenka ir dar trūksta daugelyje ugdymo įstaigų. Artimiausiu metu žada vėjelius dovanoti ir senelių globos namams bei ligoninėms.

Plačiau – reportaže nuo 9 min.

Žinios. Jau trečią kartą nustatyta, kad „Revolut“ nekelia grėsmės šalies saugumui
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt