Lietuvoje

2019.06.27 12:02

Seimas: daugiau žmonių galės lengviau gauti socialinę paramą

atnaujinta 13.51
Sniegė Balčiūnaitė, BNS2019.06.27 12:02

Seimas sumažino reikalavimus socialinės paramos prašantiems žmonėms, užsiimantiems individualia veikla pagal pažymą.

Vertinamoms jų pajamoms bus priskiriama tik 70 proc. įplaukų, o likusios bus leidžiama laikyti sąnaudomis.

Už tokias Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas balsavo 90 Seimo narių, prieš – vienas, o susilaikė 3.  

Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas tikino, kad individualios
veiklos pajamos „nėra tapatu atlyginimui ir pelnui“: „Dar turime atimti ir išlaidas, kurios susijusios konkrečiai su ta individualia veikla“.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas tikino, kad „tai (pataisa – BNS) yra blogas dalykas“.

Jis priminė, kad Seimas anksčiau yra nutaręs, jog visiems, užsiimantiems panašia veikla, vienodai būtų skaičiuojamos jų pajamos.

„Nepraėjus pusmečiui teikiamos pataisos ir kuriamas gyvulių ūkis – viena grupė moka pagal vieną tvarką, kita grupė – pagal kitą“, – piktinosi A. Sysas. 

„Valstietis“ Tomas Tomilinas pareiškė, kad dirbantys individualiai dabar negalėjo gauti jokios socialinės paramos.  

„Sistema veikė netobulai ir individualininkai faktiškai buvo atriboti nuo piniginės socialinės paramos, nuo įvairiausių pašalpų. Tai reiškia, kad neturėjome teisės iš jų reikalauti ir atitinkamo prisidėjimo prie bendro gėrio kalbant apie mokesčius ir t.t. (Dabar – BNS) suteiksime galimybę individualios veiklos vykdytojams, ar tai būtų kirpėjas, ar tai būtų ūkininkas, ar tai būtų bet kokios kitos individualios veiklos vykdytojas, neįskaityti savo išlaidų jo verslo veiklai į šeimos pajamas“, – kalbėjo T. Tomilinas.   

Tokio pakeitimo iniciatorė Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė konservatorė Gintarė Skaistė sako, kad į pašalpas galėtų pretenduoti daugiau žmonių. 

G. Skaistė taip pat pripažįsta, kad Seimui pataisą priėmus, tokie žmonės atsidurs geresnėje padėtyje nei įsigijusieji verslo liudijimą, kuriems ši išimtis nebūtų taikoma.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, sausį-balandį 145,8 tūkst. gyventojų vykdė individualią veiklą pagal pažymą, o 62 tūkst. – su verslo liudijimu, pernai – atitinkamai 156 tūkst. ir 96,8 tūkst. gyventojų.   

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt