Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.27 10:23

Žemaitaitis: koalicijoje „tvarkiečiai“ gautų vieną ministeriją, kitą dalintųsi su LVŽS

frakcijai naujo žmogaus nesurado
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.06.27 10:23

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Remigijus Žemaitaitis tvirtina, kad jo vadovaujama partija, pasirašius valdančiosios koalicijos sutartį, gali gauti vieną ministeriją, o kitą dalintųsi kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

„Viena ministerija tikrai priklauso mums. [...] Kadangi, kaip žinote, mūsų frakciją vakar paliko vienas frakcijos narys, „darbietis“, ir likome mes šeši, tai yra 1,5 norma, taigi antrą ministeriją dalinsimės per pusę su „valstiečių“ frakcija“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė R. Žemaitaitis.

Anot jo, dalijimasis ministerija reikštų partijų susitarimą, kas deleguos ministerijos vadovus.

„Tarsimės, ką deleguoti į ministrus, spręsime, ar bus ministras jų, gal mūsų viceministras bus, gal paliksime tą patį ministrą ir viceministrus“, – aiškino R. Žemaitaitis.

LRT.lt šaltinių teigimu, partija „Tvarka ir teisingumas“ turėtų gauti Žemės ūkio ministeriją. Tiesa, „tvarkiečių“ lyderis neatskleidė, kokias ministerijas galėtų valdyti jo vadovaujama partija.

Anot R. Žemaitaičio, tikėtina, kad valdančiosios koalicijos sutartis gali būti pasirašyta ketvirtadienį, 14 val. Jei nepavyks pasiekti susitarimo, pasak jo, koalicijos sutarties pasirašymas bus perkeltas į kitą savaitę.

„Tvarkiečių“ pirmininko teigimu, daugiausia ginčų kyla dėl vaiko pinigų dydžio, kurį „socialdarbiečiai“ nori pakelti iki 122 Eur. Tiesa, „tvarkiečiai“ tam nepritaria.

„Biudžetas nėra guminis. Manau, kad tai, kas yra šiandien yra pasiūlyta, yra priimtina, biudžetui. Priešingu atveju, mes turėtume peržiūrėti pensijų indeksavimą, turime kitais metais tada atsisakyti 1,9 procento pensijų indeksavimo. Pensijos nebūtų indeksuojamos. Jeigu pritariame pilnai dėl vaiko pinigų keliamiems reikalavimams, tai turime eiti į valstybės tarnybą ir valstybės tarnautojų (algas – LRT.lt) peržiūrėti – ne 15, o 30 procentų – kas, mano galva, yra nelogiška“, – aiškino R. Žemaitaitis.

„Tvarkiečių“ lyderis teigė, kad kol kas jo vadovaujamos politinės jėgos frakcija, kuri, iš jos pasitraukus „darbiečiui“ Valentinui Bukauskui, subyrėjo, naujo žmogaus nesusirado. Tiesa, anot R. Žemaitaičio, susitarimai dėl frakcijai reikalingo parlamentaro prisijungimo vyksta.

„Tikiuosi, kad susitarimas įvyks“, – pažymėjo R. Žemaitaitis ir pridūrė, kad „tvarkiečiai“ į frakciją kviečia vieną parlamentarą iš Mišrios Seimo narių grupės.

Minimo parlamentaro R. Žemaitaitis neįvardijo.

Dėl valdančiosios koalicijos derasi „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi