Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.27 10:05

Skvernelio atsakas „socialdarbiečiams“: joks turgus dėl postų nevyksta

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.06.27 10:05

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad derybos dėl valdančiosios koalicijos artėja prie loginės pabaigos. Tiesa, jis neatskleidžia, kaip baigsis derybos.

„Artėjame prie kažkokios loginės derybų pabaigos. [...] Sakau, kad artėjame prie loginės pabaigos. Tai reiškia, kad bus sutartis arba jos nebus“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.

Vieni iš derybų dėl koalicijos partnerių „socialdarbiečiai“ neslepia, kad norėtų gauti Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Premjeras neslėpė, jog jam tokios intencijos nepatinka.

„Noriu labai kategoriškai ir aiškiai pasakyti. Aš tų postų neperleidinėju, neperleidinėju ir dėl postų jokio turgaus ir derybų nevyksta ir negali vykti“, – pažymėjo S. Skvernelis.

Premjeras, paklaustas, ar bus keičiamas socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, tvirtino, kad šį klausimą spręs „ministras pirmininkas, kuris po liepos 12 dienos grąžins ir įgaliojimus ir teiks prezidentui naujos Vyriausybės sudėtį“.

Kita vertus, anot jo, L. Kukuraitis greičiausiai būtų keičiamas, jei koalicijos sutartyje būtų numatyta, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atitenka „socialdarbiečiams“.

„Jeigu taip įvyktų, jei tokia atsakomybės sritis būtų, tai, aišku, kita pavardė būtų, bet kol kas šita pozicija yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atsakomybės srityje“, – svarstė premjeras.

Pasak S. Skvernelio, panašu, kad Seimo pirmininko pozicija išliks „valstiečiams“ ir šiame poste toliau dirbs Viktoras Pranckietis.

„Kaip supratau, (Seimo pirmininko pozicija – LRT.lt) nebedomina mūsų partnerių, tai džiugi žinia – „valstiečiai“ šitą poziciją išlaikyti galės“, – aiškino S. Skvernelis.

S. Skvernelis tvirtino, kad jau turi sprendimą dėl savo ateities, tai yra žino, ar liks premjeru, ar ne.

„Aš turiu atsakymus į visus klausimus, lieka tik formos ir detalės. Aš tikrai surinksiu jus visus, pakviesiu, argumentuosiu. Atsakymą turiu. Nėra sutarties koalicinės, aš galiu daug ko norėti, viskas priklauso nuo to, kaip bus suderėta“, – tvirtino S. Skvernelis.

Dėl valdančiosios koalicijos derasi „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16