Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.27 09:42

Laisvės partija 2019 metų Seimo rinkimuose rems Rimą Olberkytę

atnaujinta 10.53
LRT.lt, ELTA 2019.06.27 09:42

Rima Olberkytė iškėlė savo kandidatūrą Žirmūnų rinkiminėje apygardoje, o jai paramą pareiškė ir naujai susikūrusi Laisvės partija.

Anot partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės, dėl kitų dviejų rinkimų apygardų, kuriose taip pat vyks rinkimai į Seimą, Laisvės partija dar nėra apsisprendusi.

Pačios R. Olberkytės teigimu, jos tikslas dirbant Seime būtų socialinės politikos gerinimas – atskirties mažinimas, lyčių lygybė.

„Mano nuomone, mes skiriame per mažai laiko ir dėmesio bei nesprendžiame esminių mūsų šalyje esančių problemų. (...) Darbai padaromi juos darant, ne tik apie juos kalbant“, – sakė R. Olberkytė.

A. Armonaitės pirmasis partijos pavaduotojas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigė, kad Lietuvoje trūksta politikų, kurie adekvačiai suprastų, kas yra socialinės apsaugos politika.

„Aš tikrai žinau, kad Rima dar spėtų daug nuveikti šioje srityje ir įkvėpti kitus žmones pažiūrėti kitaip į problemas, į kurias mes žiūrėdavome kiek apsnūdę“, – ketvirtadienį surengtoje Laisvės partijos spaudos konferencijoje Seime sakė R. Šimašius, pridūręs, kad, anot jo, Laisvės partijos kandidatė gerai supranta ir pačių Žirmūnų problemas bei ten kylančius iššūkius.

Anot A. Armonaitės, R. Olberkytės kandidatūra yra pirmasis žingsnis, kalbant apie Laisvės partijos potencialą ateičiai.

„Šitie metai būtų geras startas jau galvojant apie tolesnius mūsų darbus po 2020-ųjų metų Seimo rinkimų, kada mes tikimės, jog tonas Lietuvos politikoje nebebus draudimai, baudimai, gąsdinimai ir bekompromisė kova dėl valdžios, bet bus ta pozityvi darbotvarkė, kurioje bus daugiau dėmesio švietimui, žmogaus teisėms ir tiems žmonėms, kurie stengiasi kurti verslus“, – konstatavo Laisvės partijos pirmininkė.

Kalbant apie rinkimus kitose vienmandatėse apygardose, dar anksčiau Eltai komentavo A. Armonaitė, kitiems politikams paprašius Laisvės partijos paramos, liberalai tai svarstytų.

„Mes žiūrime atvirai. Jeigu kas nors paprašytų paramos, mes ją svarstytume, jeigu tai atitiktų laisvės partijos tikslus ar mūsų įsivaizdavimą“, – sakė Laisvės partijos pirmininkė.

R. Olberkytė yra viena iš Laisvės partijos steigėjų.

R. Olberkytė yra Viešųjų ryšių ir rinkodaros specialistė, socialinių projektų „VMG mokykla“, „Trys seserys“ bendraautorė, VšĮ „Atsakingas verslas“ įkūrėja, edukacinio projekto „Būsiu“ vykdančioji direktorė. 

Rinkimai į laisvą vietą Seime sostinės Žirmūnų apygardoje vyks rugsėjo 8 dieną.

Taip pat rugsėjo 8 dieną vyks rinkimai Gargžduose ir Žiemgalos apygardoje, apimančioje Pakruojį, Joniškį ir dalį Šiaulių rajono.

A. Maldeikienė 2016-ųjų Seimo rinkimuose nugalėjo Žirmūnų apygardoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi