Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.27 07:51

Lietuvoje naktį siautė audra: dangų skrodė žaibai, ugniagesiai dėl stipraus vėjo vyko šalinti medžių

atnaujinta 13.22

Ugniagesiai trečiadienio vakarą ir ketvirtadienio naktį dėl Lietuvoje siautusių audringų orų buvo 11 kartų kviečiami šalinti medžių. Kol kas duomenų apie žaibų padarytą žalą nėra.

Kaip BNS patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos atstovai, keturiskart gelbėtojai kviesti Švenčionių rajone, tris – Vilkaviškio rajone, du – Šiaulių rajone. Vienas iškvietimas gautas dėl ant elektros laidų nuvirtusio medžio, likę – dėl medžių ant važiuojamosios kelio dalies.

ESO praneša, kad dėl naktį siautusios audros, be elektros energijos buvo apie 20 tūkst. ESO klientų. Daugiausia Pakruojo, Biržų, Rokiškio, Zarasų, Alytaus ir Vilniaus rajonuose. 

Ketvirtadienio rytą be elektros skirstymo paslaugos yra apie 2,5 tūkst. klientų. Kartu fiksuojami nauji pranešimai apie dingusią elektrą. Anot ESO, audros padariniai operatyviai šalinami. 

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos atstovai prognozuoja, kad ketvirtadienį stiprus vėjas Lietuvoje išsilaikys.

Sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė LRT RADIJUI teigė, jog vėjas ketvirtadienio naktį sustiprėjo iki 20 m/s.

Ketvirtadienį sinoptikė prognozavo, kad vėjas didžiojoje šalies dalyje išliks 15–20 m/s, o pajūryje gali sustiprėti ir iki 22 m/s.

Numatoma, jog lietaus debesys ketvirtadienį praslinks šiaurės rytinėje šalies dalyje, daug kur bus perkūnija. Temperatūra sieks 24 laipsnius šilumos. Daug kur, tačiau daugiausiai rytiniuose rajonuose, numatomos trumpos liūtys, kai kur pasigirs perkūnija. Temperatūra įdienojus kils iki 19–24 laipsnių šilumos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi