Lietuvoje

2019.06.27 06:42

Valdantieji tęsia derybas dėl koalicijos

Vaidotas Beniušis, BNS2019.06.27 06:42

Valdantieji „valstiečiai“ ketvirtadienį tęsia derybas dėl koalicijos su Socialdemokratų darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ atstovais.

Partijų atstovai prie derybų stalo koalicinės tarybos posėdyje Seime turėtų susėsti 8 valandą ryto, po šio susitikimo situaciją aptars „valstiečių“ frakcija, BNS pranešė valdančiųjų atstovai. 

Trijų partijų pirmininkai dar gegužės pabaigoje pasirašė memorandumą dėl bendro darbo po to, kai Sauliaus Skvernelio Vyriausybė grąžins įgaliojimus išrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai.

„Valstiečiai“ prie koalicijos taip pat pakvietė prisidėti Lietuvos lenkų rinkimų akciją – Krikščioniškų šeimų sąjungą. 

Tačiau derybos dėl programos ir valdžios postų užsitęsė iki šiol, ir lieka neaišku, ar ketvirtadienį bus pasirašyta koalicijos sutartis, kaip skelbta anksčiau.

Taip pat skaitykite

Pagal Konstituciją, išrinkus prezidentą Vyriausybė turi grąžinti įgaliojimus naujajam šalies vadovui. Įgaliojimai bus grąžinti iškart po G. Nausėdos inauguracijos liepos 12 dieną.

Anksčiau S. Skvernelis žadėjo pasitraukti iš premjero posto, jei prezidento rinkimuose jis nepateks į antrąjį turą. Prezidento rinkimuose premjeras liko trečias.

Vėliau premjeras ėmė kalbėti, kad neatmeta įvairių scenarijų – likti ministru pirmininku, atsistatydinti ar išvykti dirbti komisaru į Europos Komisiją.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.10.28 12:24

Nauji COVID-19 atvejai: infekcija sparčiai plinta Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse, vejasi Šiauliai patvirtinti 776 nauji užsikrėtimo atvejai ir 3 mirtys, atnaujinta 12.47

7
Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.10.28 14:35

Skvernelis sureagavo į Šimonytės pastabą dėl valstybės pinigų: jei bus paskirta premjere, galės šiuo klausimu rūpintis nemano, kad būtų logiška įvesti šalies karantiną; atnaujinta 14.45

8