Lietuvoje

2019.06.27 06:42

Valdantieji tęsia derybas dėl koalicijos

Vaidotas Beniušis, BNS2019.06.27 06:42

Valdantieji „valstiečiai“ ketvirtadienį tęsia derybas dėl koalicijos su Socialdemokratų darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ atstovais.

Partijų atstovai prie derybų stalo koalicinės tarybos posėdyje Seime turėtų susėsti 8 valandą ryto, po šio susitikimo situaciją aptars „valstiečių“ frakcija, BNS pranešė valdančiųjų atstovai. 

Trijų partijų pirmininkai dar gegužės pabaigoje pasirašė memorandumą dėl bendro darbo po to, kai Sauliaus Skvernelio Vyriausybė grąžins įgaliojimus išrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai.

„Valstiečiai“ prie koalicijos taip pat pakvietė prisidėti Lietuvos lenkų rinkimų akciją – Krikščioniškų šeimų sąjungą. 

Tačiau derybos dėl programos ir valdžios postų užsitęsė iki šiol, ir lieka neaišku, ar ketvirtadienį bus pasirašyta koalicijos sutartis, kaip skelbta anksčiau.

Pagal Konstituciją, išrinkus prezidentą Vyriausybė turi grąžinti įgaliojimus naujajam šalies vadovui. Įgaliojimai bus grąžinti iškart po G. Nausėdos inauguracijos liepos 12 dieną.

Anksčiau S. Skvernelis žadėjo pasitraukti iš premjero posto, jei prezidento rinkimuose jis nepateks į antrąjį turą. Prezidento rinkimuose premjeras liko trečias.

Vėliau premjeras ėmė kalbėti, kad neatmeta įvairių scenarijų – likti ministru pirmininku, atsistatydinti ar išvykti dirbti komisaru į Europos Komisiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt