Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.26 20:05

Konservatorių sprendimas: Dagys su TS-LKD 2020 metais į Seimą nekandidatuos

atnaujinta 20.43

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas trečiadienį patvirtino Rimantui Jonui Dagiui skirtą sankciją: kaip partijos kandidatas jis negalės dalyvauti kituose Seimo rinkimuose.

Tokiam Priežiūros komiteto siūlymui pritarta 18 balsų „už“, trims prezidiumo nariams balsavus prieš ir dviem susilaikius, po posėdžio žurnalistams pranešė partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Jis pats patvirtino balsavęs už R. J. Dagiui skirtą sankciją, nes pasitiki Priežiūros komiteto sprendimu. Plačiau motyvų jis nekomentavo, sakydamas, kad juos išdėstė Priežiūros komitetas.

„Aš pasitikiu Priežiūros komitetu. Tai institucija, kuri išrinkta suvažiavimo, kuri priima svarbius, sudėtingus sprendimus ir padeda mūsų bendruomenei funkcionuoti“, – sakė G. Landsbergis.

Priežiūros komiteto vadovas Valdas Benkunskas teigė, kad „partija kaip organizacija turi tam tikras taisykles, asmenys, stodami į partiją, susipažįsta ir įsipareigoja jas vykdyti“.

„Tokiais atvejais, kai nusižengiama taisyklėms, yra Priežiūros komitetas, kuris juos nagrinėja“, – sakė V. Benkunskas.

Jis atmetė R. J. Dagio išsakytus kaltinimus, kad per Priežiūros komitetą partijos vadovybė susidoroja su besilaikančiais kitokios pozicijos. „Bandymas sureikšmint, juodom spalvom sutirštint“, – apie tokius kaltinimus sakė V. Benkunskas.

Priežiūros komitetas teigia, kad sankcijos R. Dagiui pritaikytos dėl vidinių pažeidimų.

R. J. Dagys nubaustas už sprendimą neatšaukti parašo po pernykšte „valstiečio“ Mindaugo Puidoko registruota įstatymo pataisa dėl vaiko teisių apsaugos bei nederamų pasisakymų apie kolegas Seime, įskaitant partijos kandidatę į prezidentus Ingridą Šimonytę.

R. J. Dagys sako, kad sankcijos rodo liberalią pasaulėžiūrą išpažįstančios partijos vadovybės norą išstumti neįtinkančią nuomonę.

Konservatoriai šiuo metu turi didžiausią opozicinę frakciją Seime su 35 nariais.

R. J. Dagys šiai partijai priklauso nuo 2002 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi