Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.26 21:49

Panevėžyje nesibaigia kovos dėl kertamų medžių: valdžia į skundus žada nebekreipti dėmesio

Panevėžyje nesibaigia kovos dėl kertamų medžių. Gyventojai piktinasi, kad vietos valdžia nelaukė susitikimos su Aplinkos ministerijos atstovais ir pritarė medžių kirtimui mieste. Savivaldybės vadovai atkerta, kad tai nesustabdys kirtimo, nes parke turi atsirasti reikalinga miestui nauja gatvė.

Visai neseniai piketuotojai rinkosi pagrindinėje miesto aikštėje, kurioje dėl rekonstrukcijos nuspręsta iškirsti medžius.  Medžiai kirsti paukščių perėjimo metu.

Trečiadienį gyventojai miško techniką išvydo Rožyno mikrorajono parke.

„Mes esame vietoje, kur vyksta didžiulis gamtos sunaikinimo aktas. Miestas, o čia miesto teritorija, neteks maždaug dviejų hektarų miško. Aš sakyčiau puikaus miško, kadangi matome pušys, didžiulis ąžuolas, kokių keturiasdešimties metų“, – pasakoja Rožyno gyventojas Eugenijus Ušinskas.

„Kai dabar viskas daroma dėl klimato atšilimo, užauginamas miškas, pas mus naikinama. Rokiškyje pelkė atstatoma, o pas mus pelkė yra naikinama, čia bus plaukiojantis asfaltas“, – piktinasi Rožyno gyventoja Irena Čižienė.

Bendrajame miesto plane numatyta, kad šioje vietoje atsiras dviejų eismo juostų gatvė. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus, tam yra gauti visi reikiami leidimai, todėl medžiai kertami teisėtai.  

„Leidimai yra išduoti, laikantis visų Aplinkos ministerijos reikalavimų, tai yra ministro išleistu įsakymu. Ir tie medžiai privalo būti pašalinti, kurie dabar auga, kur turės būti nutiesta gatvė“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Kirtimu besipiktinantiems gyventojams nesuvokiama, kodėl vietos valdžia ėmėsi kirsti medžius, nelaukdama būtent dėl šios situacijos, sušaukto pasitarimo aplinkos misterijoje šį penktadienį.

Administracijos direktorius sako, kad bet kuriuo atveju tai nieko nepakeis, darbai stabdomi nebus, nes dėl nuolatinių skundų jie ir taip jau gerokai užsitęsė. 

„Turim įvairiausių ketinimų stabdyti, bet tai tikrai nėra pagrindo, nėra būtinybės ir nėra kažkokių norų stabdyti, nes dauguma gyventojų laukia. Smėlynės gatvės gyventojai laukia, kada pagaliau ta gatvė bus įrengta“, – teigia T. Jukna.

Panevėžio valdžia tvirtina, jog naujos gatvės naudą pajus visas miestas. O į tolimesnius šio mikrorajono gyventojų skundus žada nebereaguoti. 

Plačiau – reportaže 27.40 min.

Panorama. Virgilijus Poderys: gyventojai nežino, kaip elgtis branduolinės avarijos metu, ir tai yra nenormalu
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi