Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.26 16:06

Skvernelis apie Gražulio neliečiamybę: klausimas užšaldytas dar pusantrų metų

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad parlamentaras Petras Gražulis turėjo puikią galimybę įrodyti savo nekaltumą dalyvaudamas ikiteisminiame tyrime. Dabar, pasak premjero, klausimas užšaldytas dar pusantrų metų iki P. Gražulio kadencijos pabaigos.

„Aš manau, kad tai nėra susiję su Seimo nario veikla. Jis turėjo puikią galimybę savo tiesą įrodyti bendradarbiaudamas su kitomis ikiteisminio tyrimo įstaigomis. Dabar klausimas yra užšaldytas iki pusantrų metų, kol pasibaigs Seimo nario kadencija ir vėl bus aktualus“, – teigė premjeras.

Taip pat premjeras sako, kad jis palaikytų iniciatyvą naikinti imunitetą Seimo nariui, jeigu jo veikla buvo nesusijusi su Seimo nario pareigomis.

„Tai dar vienas signalas, ir savo nuomonę ne kartą esu išsakęs ir jos laikausi, kad reikėtų labai aiškiai apriboti, kalbant apie imunitetą, dėl tų veiksmų, kurie susiję su tiesiogine Seimo nario veikla, tuomet imunitetas turi būti. O dėl visų kitų, išeinančių jau iš Seimo nario tiesioginės veiklos, turėtume apskritai naikinti tokias neliečiamybes ir imunitetą. Turėtų gintis ir įrodinėti kaip kiekvienas Lietuvos pilietis“, – teigė premjeras.

ELTA primena, kad Seimo narys P. Gražulis antradienį Seime išsaugojo teisinę neliečiamybę. Parlamentas nepatenkino generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymo ir nepanaikino jo teisinės neliečiamybės. Priimti tokį sprendimą pritrūko balsų, nes „už“ balsavo 65 Seimo nariai, prieš buvo 3, susilaikė 25 parlamentarai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi