Lietuvoje

2019.06.26 15:46

Premjeras ragina kuo greičiau uždaryti Lukiškių kalėjimą

Saulius Jakučionis, BNS2019.06.26 15:46

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį paragino kuo greičiau uždaryti Lukiškių kalėjimą sostinės centre.

Jis tvirtino, kad išaugsiančiomis sąnaudomis ir darbo krūviu besiskundžiantys vidaus reikalų sistemos pareigūnai ir prokurorai turės dirbti racionaliau.

„Žinoma, kuo greičiau (uždaryti). Tai yra dešimtmečių klausimas“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras, paklaustas, ar pritaria teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus ketinimams uždaryti kalėjimą liepos pradžioje.

Naujienų portalas 15min.lt pranešė, kad pareigūnai perspėjo dėl didėsiančių jų veiklos sąnaudų ir krūvių kalėjimo uždarymo atveju.

Priekaištų Teisingumo ministerijai išsakė Vidaus reikalų ministerija, policija ir prokurorus vienijanti organizacija. Jie taip pat kritikavo ministeriją, kad ši nederino savo planų su kitomis institucijomis.

Ministras Elvinas Jankevičius kritiką vadina nepagrįsta ir sako, kad ji nesustabdys ketinimų pusmečiu paankstinti kalėjimo uždarymo terminą.

Premjeras tvirtino, kad teisėsaugos institucijos turės racionaliau išnaudoti vidinius resursus.

„Puikiai žinau, tuos argumentus girdėjau, ir ne kartą man pačiam gyvenime teko juos išsakyti, bet reikia darbą planuoti ir jį daryti racionaliai“, – kalbėjo S. Skvernelis, anksčiau keliolika metų dirbęs policijoje.

Jis teigė, kad numatytų institucijų metiniuose biudžetuose daugiau pinigų dėl išaugusios naštos, jeigu poreikis bus argumentuotas.

Lukiškių kalėjimo pastatų kompleksą sudaro šeši statiniai, esantys Vilniaus centre šalia Seimo rūmų, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Martyno Mažvydo bibliotekos, Užsienio reikalų ministerijos. 

Kompleksas, kurį sudaro kalėjimo, ligoninės, gamybinis, administracinis pastatai bei Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė, nuo 2002 metų įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05