Lietuvoje

2019.06.26 11:36

Perspėja apie trečiadienį laukiančią audrą: kada prasidės ir kuriems Lietuvos regionams smogs stipriausiai

LRT.lt2019.06.26 11:36

Į Lietuvą žengia orų permainos. Nors trečiadienį didžiojoje šalies dalyje termometrai dar fiksuos įspūdingą 30–33 laipsnių karštį, tačiau jau nuo vakaro į Lietuvą pradės plūsti pavienio lietaus debesys, o naktį galimi audringi vėjai, lydimi perkūnijos ir net krušos.

Sinoptikai šalies gyventojams siunčia perspėjimą – nors trečiadienio dieną orai lepins karščiu ir saulėtu oru, vakare prasidės permainos, o naktį Lietuvą, tikėtina, talžys audra.

Apie laukiančias orų permainas dar trečiadienio rytą LRT RADIJUI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas.

Sinoptiko teigimu, pirmųjų šios savaitės orų pokyčių laukiama jau trečiadienio vakarą, kai pradės formuotis pavieniai kamuoliniai lietaus debesys, kuriuos gali lydėti jau stipresni vėjo gūsiai, o vietomis – ir perkūnija.

Anot sinoptiko, ketvirtadienį karšto oro masė iš Lietuvos jau bus išstumta, trumpi lietūs numatomi daugelyje šalies regionų dar nakties metu, kai kur jie bus gana intensyvūs ir smarkus, griaudės perkūnija.

Savo ruožtu, socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ rašoma, kad jau šį vakarą ir artimiausią ketvirtadienio naktį Lietuvoje susidarys gana sudėtinga situacija.

„Per šalį nušniokš vasariškos audros, kurios vietomis gali būti smarkios“, – teigiama sinoptikų prognozėje.

Kuriai Lietuvos daliai gamta smogs stipriausiai?

Sudarytame informaciniame grafike, galima pamatyti, kad numatoma stipri liūtis ir ją lydintys reiškiniai Lietuvą užklups nevienodai. Gerokai didesnė tikimybė, jog gamta labiausiai įsisiautės rytinėje šalies dalyje.

„Smarkiausios audros ir lydintys pavojingi reiškiniai labiausiai tikėtini rytinėje, pietrytinėje ir pietinėje šalies dalyse. Kitur liūčių su perkūnijomis ir vėjo sustiprėjimais taip pat gali pasitaikyti tačiau jos neturėtų būti labai intensyvios“, – skelbiama prognozėje.

Bene didžiausias iššūkis, kuris laukia ketvirtadienio vakarą – vėjo gūsiai, vietomis galintys siekti iki 15-20, o kai kur net iki 23 m/s.

Kada laukti audros?

Nors sinoptikai teigė, kad trečiadienį laukia didelė šiluma, o kai kuriuos regionus svilins ir 33 laipsnių karštis, pavakarę temperatūra turėtų kristi, o artėjantys pavojingi reiškiniai atvėsins orą.

Anot „Orai ir klimatas Lietuvoje“, labiausiai tikėta, jog pirmieji audros debesys į Lietuvą atslinks apie 18-19 valandą vakaro.

„Iš pradžių bus pavienės debesų juostos, dėl to didesnė krušos tikimybė. Vėliau atskiri židiniai jungsis į vieną liniją, todėl padidės stiprių vėjų rizika“, – skelbiama prognozėje.

Po audros – ryškus orų atvėsimas

Po intensyvių liūčių, laukiama ir žymesnių orų permainų, jau ketvirtadienį turėtų gerokai atvėsti, LRT RADIJUI sakė sinoptikas Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas. 

Ketvirtadienį karšto oro masė iš Lietuvos jau bus išstumta, trumpi lietūs numatomi daugelyje šalies regionų dar nakties metu, kai kur jie bus gana intensyvūs ir smarkus, griaudės perkūnija.

Dieną laukiama gerokai gaivesnių orų, temperatūra sieks tik 20–25 laipsnius šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt