Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.26 11:34

Teisingumo ministras: kritika dėl Lukiškių kalėjimo uždarymo – nepagrįsta

neketina stabdyti uždarymo proceso

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius kritiką dėl Lukiškių kalėjimo uždarymo vadina nepagrįsta ir neketina stabdyti uždarymo proceso. 

„Mes turime visuomenės palaikymą, turime Vyriausybės palaikymą. Esame ryžtingi ir einame vakarietiškos valstybės link. Lukiškių kalėjimo Vilniaus centre nebus – laikomės tvirtai. Viskas jau suplanuota ir beveik padaryta. Laikomės tos pačios pozicijos, kad liepos mėnesį Lukiškių kalėjimo nebebus“, – BNS trečiadienį sakė E. Jankevičius.

„Tame straipsnyje, jeigu paskaitysite nuodugniau, kritikos nėra – tiek prokuratūros vadovai, tiek teisėjų tarybos vadovai, tiek VST vadovai atsiliepė teigiamai“, – pridūrė ministras.

Trečiadienį naujienų portalas 15min.lt pranešė, kad vidaus reikalų sistemos pareigūnai ir prokurorai perspėja apie padidėjusias sąnaudas ir darbo krūvį dėl Teisingumo ministerijos sprendimo nuo liepos uždaryti Lukiškių kalėjimą.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis teigė, kad dėl uždarymo policija susiduria su didele finansine ir organizacine našta.

„Viskas yra savo vietose, visi planai yra ir viskas susitvarko. Nežinau, kurie pareigūnai taip sako. Čia yra subjektyvi nuomonė“, – sakė E. Jankevičius.

Jis pridūrė, kad Lukiškių uždarymo klausimai buvo derinti su teisėsaugos įstaigų vadovais, taip pat apie situaciją „yra informuotas vidaus reikalų ministras ir ministras pirmininkas“.

Vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma portalui 15min.lt teigė, kad klausimai dėl Lukiškių su Vidaus reikalų ministerija derinti nebuvo, todėl ir išaugo VST ir policijos darbo krūviai.

„Iš tiesų Teisingumo ministerija su Vidaus reikalų ministerija savo veiksmų nederino, o to pasekmė – labai išaugę Viešojo saugumo tarnybos ir policijos pareigūnų darbo krūviai“, – portalui sakė vidaus reikalų viceministras Č. Mulma.

Teisingumo ministras E. Jankevičius teigia, kad su teisėsauga ir Vidaus reikalų ministerija buvo tartasi ir derinta.

„Aš nežinau, kodėl viceministras taip sakė. Mes visada apie viską kalbėjome. Čia yra jo tokia nuomonė, tai jam ir pasiskambinkite“, – teigė E. Jankevičius.

Jis žada Lukiškių kalėjimą uždaryti liepos mėnesį, tačiau tikslios datos kol kas neatskleidžia. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi