Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.26 09:55

Neringos meras kreipėsi į Valstybės kontrolę ir Specialiųjų tyrimų tarnybą: nerimą sukėlė dviračių takas

LRT.lt 2019.06.26 09:55

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis kreipėsi į Valstybės kontrolę ir Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl netinkamos valstybės turto priežiūros.

Neringos merui susirūpinimą kelią tarptautinės reikšmės objektas – per Kuršių neriją einantis dviračių takas Smiltynė-Nida. Šiandien situacija yra tokia, kad Lietuvos Respublikos nuosavybės teise priklausančio dviračių tako ruožus tarp Smiltynės ir Pervalkos patikėjimo teise tebevaldo nebeegzistuojanti valstybės įmonė „Klaipėdos regiono keliai“ (Vyriausybės nutarimu įmonė buvo reorganizuota).

Į Valstybės kontrolę ir Specialiųjų tyrimų tarnybą kreiptasi prašant pagal kompetenciją išnagrinėti, dėl kokių priežasčių valstybės turtas, t. y. dviračių tako Smiltynė – Nida atkarpos ruožai nuo Smiltynės (Klaipėda) iki Pervalkos (Neringa) iki šiol nėra perduotas valdyti jokiai valstybinei institucijai – turtu niekas nesirūpina ir neprižiūri, dėl to keliamas pavojus taku važiuojančių dviratininkų saugumui, jų sveikatai ir netgi gyvybei.

Taip pat prašoma ištirti, ar minimas turtas apgalvotai, ar dėl tariamo aplaidumo nebuvo įtrauktas į valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ perduodamo turto sąrašą.

Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis kelia klausimą – galbūt turtas dėl apgailėtinos jo būklės sąmoningai nebuvo perduotas atitinkamai valstybės institucijai, siekiant jį pripažinti bešeimininkiu ir taip atsikratyti atsakomybės.

„Dviračių tako tarp Smiltynės ir Pervalkos būklė susirūpinimą šiandien kelia ne tik Neringos savivaldybei. Tako būkle skundžiasi daugybė pavienių keliautojų, turų operatoriai, asmenų grupės.  Šiuo taku gausiai naudojasi užsienio šalių turistai, todėl šiandien jau kalbame ne tik apie Neringos, UNESCO saugomos Kuršių nerijos, bet ir Lietuvos įvaizdį bei tarptautinių įsipareigojimų nevykdymą. Tenka apgailestauti, kad  vietoje tako tvarkybos darbų, jis padaromas, galbūt net tikslingai“, nereikšmingu bešeimininkiu objektu“, – susiklosčiusią situaciją komentuoja Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis.

Neringos dviračių takas D10, einantis per Kuršių nerijos nacionalinį parką, yra atskira Pajūrio dviračių tako pietinė dalis, Europos dviračių takų tinklo, EuroVelo maršruto EV 10 – „Hanzos žiedas“ ir Europos dviračių trasos R1 dalis, „EuroVelo Geležinės uždangos“ dalis EV 13.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi