Lietuvoje

2019.06.26 07:04

33 laipsnių karštį keis staigios permainos: po naktinės perkūnijos ir liūčių – beveik 10 laipsnių temperatūros kritimas

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.06.26 07:04

Į Lietuvą žengia orų permainos. Nors trečiadienį didžiojoje šalies dalyje termometrai dar fiksuos įspūdingą 30–33 laipsnių karštį, tačiau jau nuo vakaro į Lietuvą pradės plūsti pavienio lietaus debesys, o naktį galimi audringi vėjai, lydimi perkūnijos ir net krušos. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikas Tadas Kantautas.

Negana to, ketvirtadienį orai keisis taip greitai, jog termometrų stulpeliai rodys bemaž 10 laipsnių žemesnę temperatūrą nei išvakarėse.

Sinoptiko T. Kantauto teigimu, trečiadienis Lietuvoje laukia itin karštas – temperatūra didžiojoje šalies dalyje perkops 30 laipsnių padalą.

Dieną laukia mažai debesuoti orai, lietaus nenumatoma, o šilumos pojūčio nemažins pučiantis nestiprus pietinių krypčių vėjas.

Temperatūra dieną šoktels iki 28–33 laipsnių karščio.

Tiesa, pirmojo orų pokyčio laukiama jau trečiadienio vakarą, kai pradės formuotis pavieniai kamuoliniai lietaus debesys, kuriuos gali lydėti jau stipresni vėjo gūsiai, o vietomis – ir perkūnija.

Ketvirtadienį karšto oro masė iš Lietuvos jau bus išstumta, trumpi lietūs numatomi daugelyje šalies regionų dar nakties metu, kai kur jie bus gana intensyvūs ir smarkus, griaudės perkūnija.

„Nakties pradžioje net galima kruša“, – apie orų pokyčius LRT RADIJUI kalbėjo sinoptikas, teigdamas, kad perkūnijos metu gali kilti net škvalinio vėjo gūsiai.

Dieną laukiama gerokai gaivesnių orų, temperatūra sieks tik 20–25 laipsnius šilumos.

Penktadienį, nors lietaus tikimybė mažės, termometrų stulpeliai rodys dar keliais laipsniais žemesnę temperatūrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt