Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.25 19:07

TS-LKD sankcijos Dagiui: narystės partijoje stabdymas metams, siūlys drausti dalyvauti rinkimuose

Dagys: paskirtos sankcijos – mėginimas išstumti iš partijos kitą nuomonę; atnaujinta 19.53
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.06.25 19:07

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Priežiūros komitetas nusprendė, kad konservatoriaus, parlamentaro Rimanto Jono Dagio narystė partijoje bus sustabdyta metams.

Komitetas taip pat siūlys R. J. Dagiui uždrausti kandidatuoti artimiausiuose Seimo rinkimuose.

„Priežiūros komitetas, įvertinęs tas aplinkybes, kurias gavome iš pareiškėjų, nustatė, kad ponas R. J. Dagys pažeidė partijos įstatus, keturis punktus, keturias partijos nario pareigas ir pritaikė partinės atsakomybės priemones: narystės sustabdymas vieneriems metams ir uždraudimas kandidatuoti artimiausiuose Seimo rinkimuose“, – antradienio vakarą žurnalistams Seime pranešė S-LKD Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.

Jis pažymėjo, kad R. J. Dagys negalėtų kandidatuoti su TS-LKS vėliava 2020 m. Seimo rinkimuose tiek vienmandatėje, tiek ir daugiamandatėje apygardoje.

Tiesa, pasak V. Benkunsko, dėl TS-LKD Priežiūros komiteto siūlymo uždrausti R. J. Dagiui kandidatuoti artimiausiuose Seimo rinkimuose spręs partijos prezidiumas. V. Benkunskas pažymėjo, kad tokį sprendimą TS-LKD Priežiūros komitetas R. J. Dagio atžvilgiu priėmė, atsižvelgdami į tris gautus skundus.

Anot jo, politikas baudžiamas dėl to, kad, komiteto teigimu, nesilaikė partijos valdymo organų priimtų sprendimų, susijusių su Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisomis. Pasak V Benkunsko, kiti TS-LKD nariai, partijos prezidiumui nurodžius, savo parašus nuo tam tikrų minėto įstatymo pataisų atšaukė, tačiau R. J. Dagys to nepadarė.

TS-LKD Priežiūros komiteto vadovas taip pat pažymėjo, kad R. J. Dagys sankcijų nusipelnė dėl savo viešų pareiškimų, dėl to, kad nesilaikė partijos programinių nuostatų.

„Eina kalba apie jo (R. J. Dagio – LRT.lt) pasisakymus, sulyginant Europos Sąjungą su Tarybų sąjunga ir panašiai“, – komentavo V. Benkunskas.

Anot jo, R. J. Dagys baudžiamas ir dėl pareiškimų, nukreiptų prieš TS-LKD remtą kandidatę į prezidentus Ingridą Šimonytę.

„Įvertinta ta nuomonė, kad partija turėjo oficialų kandidatą, patvirtintą, remiamą prezidento rinkimuose, o R. J. Dagio pareiškimai, kad kandidatė pralaimėjo rinkimus dėl to, kad nusisuko nuo tradicinių vertybių, supraskite – ir partija nusisuko nuo vertybių, prieštarauja partijos įstatams. Taip partija buvo viešai diskriminuojama, šmeižiama be jokio pagrindo“, – dėstė V. Benkunskas.

R. Dagys: konservatorių sankcijos – mėginimas išstumti iš partijos kitą nuomonę

Seimo narys Rimantas Jonas Dagys sako, kad konservatorių sprendimas pritaikyti jam sankcijas rodo partijos vadovybės norą išstumti neįtinkančią nuomonę.

„Tai tiesiog mėginimas išstumti kitokią nuomonę iš partijos, nors liberali pasaulėžiūra ir jos postulatai pagal galiojančią partijos programą kaip tik yra jos pažeidimas“, – BNS antradienį sakė parlamentaras.

Konservatorių Priežiūros komitetas nusprendė dėl vidinių pažeidimų metams stabdyti politiko narystę partijoje ir braukti jį iš partijos kandidatų kitų metų Seimo rinkimuose.

R. J. Dagys tvirtino, kad Priežiūros komitetas viršija savo įgaliojimus, nes jo pagrindinė užduotis yra stebėti, ar konservatoriai laikosi įstatymų ir partijos programos.

„Aš matau, kad Priežiūros komitetas yra tiesiog partijos vadovybės įgeidžių tenkintojas“, – teigė Seimo narys.

Šio komiteto pirmininko Valdo Benkunsko teigimu, R. J. Dagys nubaustas už sprendimą neatšaukti parašo po pernykšte „valstiečio“ Mindaugo Puidoko registruota įstatymo pataisa dėl vaiko teisių apsaugos bei nederamų pasisakymų kolegų Seime, įskaitant partijos kandidatę į prezidentus Ingridą Šimonytę, atžvilgiu.

R. J. Dagys sakė „negirdėjęs tokios partijos“, kuri baustų savo narį už tai, kad šis rinkimų nelaimėjusios kandidatės rezultatą vadintų prastu.

„Net prie Komunistų partijos savikritika buvo skatinama“, – kalbėjo parlamentaras.

R. J. Dagys tvirtino parašo po M. Puidoko pataisa neatšaukęs, nes tai neatitiktų jo pažiūrų, o partija negali įsakyti išrinktam politikui, kokius sprendimus priimti.

„Mane įpareigoja rinkėjas ir mano priesaika, pasakyta uždėjus ranką ant Konstitucijos“, – teigė parlamentaras.

Sustabdė narystę vos sužinojęs, kad bus svarstomas

Pats R. J. Dagys, sužinojęs, kad jo veiksmai bus vertinami TS-LKD Priežiūros komitete paskelbė sustabdantis narystę partijoje, tačiau, V. Benkunsko teigimu, tai yra jo paties noru priimtas sprendimas ir jis gali būti atšauktas. Tad, anot V. Benkunsko, šis R. J. Dagio žingsnis Priežiūros komiteto sprendimui įtakos neturėjo.

R. J. Dagys antradienį pranešė, jog partijos vadovybė jį kaltina nepaklusus TS-LKD Prezidiumo įpareigojančiam sprendimui nepalaikyti daugelio Lietuvos tėvų raginimo taisyti įstatymą taip, „kad būtų kuo tiksliau reglamentuota ir užtikrinta Konstitucijoje įtvirtinta teisė tėvams auklėti savo vaikus, apsaugant juos nuo perteklinio valdžios kišimosi“.

„Manau, kad partijos vadovybės atstovų užimta pozicija šiuo ir kitais klausimais prieštarauja krikščioniškoms vertybėms, įtvirtintoms TS-LKD programoje. Tai nuoseklus siekis, išvengiant sąžiningų diskusijų, partijoje įtvirtinti liberalią pasaulėžiūrą. Apgailestauju, kad buvo atsisakyta tikros ir atviros diskusijos apie partijos pasaulėžiūrą ir ateitį“, – pranešime teigia parlamentaras.

Interviu LRT.lt R. J. Dagys teigė jaučiantis spaudimą ir persekiojimą dėl savo pažiūrų. Jo įsitikinimu, pats partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis esą laikosi liberalių nuostatų, o tokios pažiūros, politiko manymu, prasilenkia su TS-LKD vertybėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi