Lietuvoje

2019.06.25 12:26

Pranckiečio prašoma nutraukti Seimo ryšius su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.06.25 12:26

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį dėl Seimo ryšių su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja nutraukimo.

Tarpparlamentinė ortodoksų asamblėja (TOA) buvo įkurta Rusijos ir Graikijos iniciatyva 1994 metais, siekiant suformuoti parlamentarų-ortodoksų poziciją civilizacijos raidos, jos galimybių ir pavojų klausimais.

„TOA stebi ir vertina Europoje vykstančius pokyčius, siekia pabrėžti stačiatikybės, kaip kultūros išraiškos, vaidmenį Europos Sąjungoje, stačiatikybės pagalba ieško efektyvių priemonių nacionalistinių, konfesinių ir religinių konfliktų sprendimui ginant nacionalines ir religines mažumas bei kitų tikslų. Pirminiai šios asamblėjos tikslai sveikintini ir gerbtini“, – teigė Seimo narys L. Kasčiūnas.

Parlamentaras atkreipia dėmesį, kad prieš 25 metus įsteigtos asamblėjos paskirtis buvo ginti stačiatikių teises ir laisves, tačiau šiandien ji tapo platforma „rusiškojo pasaulio“ plėtrai. Kremlius šią organizaciją naudoja siekiant sumažinti savo tarptautinę izoliaciją, švelninti tarptautines sankcijas, kurti Kremliaus kaip krikščioniškų vertybių gynėjo iliuziją, nors asamblėjai šiandien vadovauja Rusijos komunistų partijos narys, o komunizmas visada skelbė karą religijai, naikino ją arba vertė ją komunistinės ideologijos įkaite.

„Atsižvelgiant į įvykius, kurie vyko asamblėjos sesijos Sakartvele metu, kai kilo masiniai protestai ir į kitas įvardintas priežastis bei į tai, kad į šios asamblėjos sesijas Seimo valdybos sprendimais yra komandiruojami Seimo nariai, prašome Jūsų nutraukti Seimo ryšius su TOA ir daugiau nekomandiruoti Seimo narių į šios asamblėjos sesijas“, – sako L. Kasčiūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.