Lietuvoje

2015.07.03 17:12

Prezidentė suteikė malonę E. Kusaitei ir darė trims asmenims

ELTA2015.07.03 17:12

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgusi į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė dekretą dėl malonės suteikimo keturiems asmenims.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgusi į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė dekretą dėl malonės suteikimo keturiems asmenims.

Loreta Rimkutė dėl sunkios materialinės padėties atleista nuo likusios piniginės baudos mokėjimo.

Laurai Anukienei laisvės atėmimo bausmė sutrumpinta 3 metais. Nuteistoji turi mažametį vaiką.

Eglė Kusaitė atleista nuo 75 MGL (2823,80 euro) dydžio piniginės baudos mokėjimo. Priimant sprendimą atsižvelgta į tai, kad nuteistoji sunkiai serga, neturi jokio turto ir pajamų, gyvena iš socialinės pašalpos, o ligos gydymas gali tęstis kelerius metus.

Liudui Laurinavičiui laisvės atėmimo bausmė sutrumpinta 2 metais. Nuteistasis turi mažametį vaiką bei sunkiai sergančius ir jo globos reikalaujančius tėvus.

Malonės komisijos posėdyje, vykusiame liepos 2 d., buvo svarstomi 134 nuteistųjų malonės prašymai.

Malonės gali prašyti visi Lietuvos ir kitų valstybių teismų nuteisti Lietuvos piliečiai. Prašančiajam malonės gali būti dovanota laisvė, sutrumpintas laisvės atėmimo laikas arba sumažinta kita teismo skirta bausmė.

Malonės komisiją sudaro Aukščiausiojo ir Apeliacinio Teismų pirmininkai, teisingumo ministras, generalinis prokuroras, Kalinių globos draugijos, Teisininkų draugijos, Nusikaltimų aukų rėmimo asociacijos atstovai, Prezidentės patarėjai teisės klausimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt