Lietuvoje

2019.06.25 10:35

Pulkauninkas: po susitikimo su ministru man kilo daugiau klausimų

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) generalinis direktorius Marius Pulkauninkas, susitikęs su Seimo konservatorių frakcija teigė, kad sprendimo dėl pasitraukimo dar neturi. Pasak jo, nors aplinkos ministras Kęstutis Mažeika jį patikino, kad politinį pasitikėjimą jis tikrai turi, bet M. Pulkauninkas vis tiek teigia, jog į daugelį klausimų dar reikia atsakyti.

„Šiai dienai atsakymo dar neturiu. Sunkus klausimas ir sunku atsakyti, pokalbis su ministru man davė daug klausimų, į kuriuos ir sau dabar turiu atsakyti (...) Pagrindinė priežastis, tai politinio palaikymo nebuvimas. Tai dabar yra vertinimas, ar tai tikrai bus realizuojama darbais, o ne tik ministro žodžiais“ , – teigia M. Pulkauninkas.

VMU direktorius tikina, kad šiuo metu išeina atostogų, o po jų dar turės klausimų aplinkos ministrui.

„Tas laikas, kuris yra paimtas yra skirtas padiskutuoti ir pakalbėti. O laikas yra iki liepos vidurio (...) Tai ir susiję su mano atostogomis, penktadienį aš išeinu atostogų ir grįšiu liepos 10, tai tas laikas su tuo ir susijęs, kad dar po atostogų turėtume laiko pasikalbėti“, – teigė jis.

M. Pulkauninkas teigė, kad pasitraukimas susijęs tiek su politinio pasitikėjimo nebuvimu, tiek ir noru, kad VMU numatyti tikslai būtų vykdomi.

ELTA primena, kad praeitą savaitę, kaip skelbė portalas „Delfi.lt“ Vyriausybė nusprendė laikinai sumažinti valstybinių miškų medienos pardavimo kainą, nepaisant pačios urėdijos bei Specialiųjų tyrimų tarnybos išvadų. M. Pulkauninkas teigė, kad buvo atsižvelgta į pramonės interesus, skaičiavo, kad medienos kaina gali kristi apie 40 proc., o tai reikštų apie 70 mln. eurų mažiau į Valstybinės miškų urėdijos biudžetą.

Ketvirtadienį „Delfi.lt“ skelbė, kad M. Pulkauninkas nusprendė palikti pareigas dėl to, kad nesulaukia politinio palaikymo. Jo teigimu, vienas iš esminių dalykų, nulėmusių sprendimą trauktis, buvo trečiadienį Vyriausybės patvirtintos medienos supirkimo taisyklės. Jis taip pat teigė, kad sprendimas susijęs ir su VMU būstinės perkėlimu į Kazlų Rūdą.

Tiesa, penktadienį „Delfi TV“ M. Pulkauninkas sakė šįryt susitikimo su aplinkos ministru K. Mažeika metu sutikęs dar pagalvoti dėl savo sprendimo.

Jo teigimu, susitikti su ministru planuojama liepos viduryje.