Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.25 10:25

Skvernelis – apie derybas dėl koalicijos: kai kurie ne visai adekvačiai vertina situaciją

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.06.25 10:25

Premjeras Saulius Skvernelis ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis nedaugžodžiauja apie derybų dėl valdančiosios koalicijos procesą. Tiesa, „valstiečių“ vadovas viliasi, kad koalicinė sutartis bus pasirašyta šią savaitę, o premjeras užsimena, jog kai kurie būsimieji koalicijos partneriai, teikdami pageidavimus, neadekvačiai vertina situaciją.

„Galbūt pavyks ketvirtadienį susitarti“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis, paklaustas, kada galima būtų tikėtis derybų dėl koalicijos pabaigos.

Jis teigė, kad partijų programiniai siūlymai iš esmės jau aptarti ir dabar beliko pasiskirstyti atsakomybės sferomis.

„Iš principo programiniai dalykai yra aptarti ir sutarti. Lieka tik sprendimai partijų dėl to, kokios atsakomybės sferos bus, ir bendras sutarimas dėl koalicinės sutarties“, – sakė R. Karbauskis.

Tiesa, paklaustas, kas trukdo derybų procesui, „valstiečių“ lyderis užsiminė apie ginčus dėl vaiko pinigų dydžio.

„Dėl programinių dalykų, tai minėtas vienintelis klausimas buvo likęs dėl vaiko pinigų sumos. Tą klausimą kelia vieni iš kolegų. [...] Kompromisas, kuris rastas derybose, yra tikriausiai vienintelis įmanomas finansine prasme valstybei, tai yra 70 eurų visoms šeimoms ir plius 30 eurų būtų šeimoms, kurios turi tris ir daugiau vaikų“, – aiškino R. Karbauskis.

Tuo metu premjeras S. Skvernelis užsiminė, kad derybose dėl koalicijos kai kurie būsimi koalicijos partneriai tiek postų, tiek ir programinių pasiūlymų klausimais prašo daugiau, negu esą įmanoma išpildyti.

„Kai kurie galbūt ne visai adekvačiai vertina susiklosčiusią situaciją. Tai yra natūralu – kiekvienas dalyvis nori pradinę poziciją pristatyti didesnę ir po to derėtis“, – žurnalistams Seime sakė premjeras.

Vis dėlto ministras pirmininkas vylėsi, kad koalicinė sutartis bus pasirašyta šią arba kitą savaitę.

„Kol kas matau daugiau požymių, kad ji galėtų būti pasirašyta“, – tvirtino S. Skvernelis.

Tikisi pakeisti V. Pranckietį

„Valstiečių“, „socialdarbiečių“ ir „tvarkiečių“ pasirašytame memorandume dėl valdančiosios koalicijos numatyta, kad Seimo pirmininko postas atitenka „socialdarbiečiams“. Vis dėlto dabartinis parlamento vadovas, „valstietis“ Viktoras Pranckietis trauktis neketina.

R. Karbauskis žurnalistams teigė tikintis, kad būsimųjų valdančiųjų balsais atstatydinti V. Pranckietį pavyktų.

„Man nekelia abejonių, kad visi tie Seimo nariai, kurie bus koalicijoj, jie balsuos pagal tai, kas bus koalicinėje sutartyje pasirašyta“, – pažymėjo R. Karbauskis.

LRT.lt primena, kad dėl koalicijos derasi „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Praėjusią savaitę šių partijų atstovai baigė derybas dėl programinių nuostatų. Derybų grupės skelbė, kad susitarta dėl 30 punktų, tačiau jų visų neatskleidė.

Memorandume dėl koalicijos numatyta, kad S. Skvernelis lieka premjero pareigose, tačiau pats S. Skvernelis tvirtina, jog jo apsisprendimas – likti vadovauti  Vyriausybei ar ne – priklausys nuo to, kaip baigsis derybos dėl valdančiosios daugumos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi