Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.03 16:30

Ištempti Neringą iš gresiančio bankroto bando Teisingumo ministerija

15min.lt 2015.07.03 16:30

Teisingumo ministerija kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama atidėti sprendimo, kuriuo UAB „Meirona“ iš Neringos savivaldybės ir Lietuvos valstybės solidariai priteista 1mln. 150 tūkt. eurų, vykdymą iki 2016 m. pabaigos. Kitaip kurortui iškyla reali grėsmė atsidurti ties bankroto riba.

Teisingumo ministerija kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama atidėti sprendimo, kuriuo UAB „Meirona“ iš Neringos savivaldybės ir Lietuvos valstybės solidariai priteista 1mln. 150 tūkt. eurų, vykdymą iki 2016 m. pabaigos. Kitaip kurortui iškyla reali grėsmė atsidurti ties bankroto riba.

Ši suma buvo priteista už padarytą žalą dėl neteisėtai pastatyto restorano Neringoje nugriovimo. Valstybei šioje byloje atstovavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, o Teisingumo ministerija dalyvavo trečiojo suinteresuoto asmens teisėmis.

Pagal įstatymus Teisingumo ministerija turi atlyginti žalą, atsiradusių dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų.

„Valstybės biudžete kasmet numatomi asignavimai žalai, padarytai dėl valstybės valdžios institucijų neteisėtų veiksmų  atlyginti, o šių asignavimų valdytojas yra Teisingumo ministerija, kuri teismo sprendimus dėl žalos atlyginimo turi įvykdyti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo jų gavimo“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Šiems metams atlyginti asmenims turtinę ir neturtinę žalą, atsiradusią dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų, ir atstovauti Lietuvos Respublikos interesams tarptautiniuose arbitražo teismuose buvo skirta 972 tūkst. eurų. Šiuo metu jau išleista yra 568 tūkst. eurų, šiems metams yra likę 404 tūkst. eurų asignavimų. Šie asignavimai naudojami ne tik Lietuvos teismų sprendimams vykdyti, bet ir Europos Žmogaus Teisių Teismo priimtiems sprendimams, atstovavimo išlaidoms tarptautiniuose teismuose ir kt. susijusioms išlaidoms atlyginti.

Teisingumo ministerija neturi jokių objektyvių galimybių įvykdyti teismo sprendimą, kadangi visiems 2015 metams skirti asignavimai yra mažesni nei pareiškėjui priteista suma, todėl prašoma teismo sprendimo vykdymą atidėti kitiems finansiniams metams (iki 2016 m. gruodžio 31 d.).

Civilinio proceso kodekse yra numatyta galimybė, kad teismas turi teisę dalyvaujančių byloje asmenų prašymu ar savo iniciatyva, atsižvelgdamas į turtinę abiejų šalių padėtį ar kitas aplinkybes, sprendimo įvykdymą atidėti ar išdėstyti, taip pat pakeisti sprendimo vykdymo tvarką. Jeigu teismo sprendimui, kuriuo iš Lietuvos valstybės priteistos mokėtinos sumos, įvykdyti reikalingos sumos nenumatytos patvirtintame valstybės biudžete, šio sprendimo įvykdymas atsakovo prašymu gali būti atidėtas kitiems biudžetiniams metams.

Teisingumo ministerija taip pat planuoja kreiptis į Finansų ministeriją, prašydama iš Vyriausybės rezervo skirti lėšų šiam teismo sprendimui įvykdyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi