Lietuvoje

2019.06.23 18:30

Kol tėvai dirba, vaikai laiką leidžia bibliotekose: prašo priimti net kūdikius

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.23 18:30

Prasidėjus moksleivių atostogoms, mokyklos ištuštėja. O bibliotekose – pats darbų įkarštis: čia vaikus nuo ankstyvo ryto atveda tėvai, nenorėdami palikti jų vienų namuose.

Panevėžio bibliotekos „Žalioji pelėda“ darbuotojos sako, kad vasarą jos tampa auklėmis, mat tėvams, neturintiems galimybių atžalas leisti į brangias vasaros stovyklas, lieka vienintelė išeitis – palikti vaikus bibliotekoje.

„Birželis – toks mėnuo, kai tėvai neatostogauja, mokykla baigiasi, visus reikia priimti. Kolegės pyksta, sako: tau paskambina, va tu ir priimsi. Mamos pažįstamos – kaip nepadėsi ir nepriimsi“, – retoriškai klausia bibliotekos vedėja Alvida Bratkauskienė.

Bibliotekininkės neslepia – kasdien tenka sukti galvą, kuo užimti vaikus, nes ta pačia veikla jų nesudominsi. Tokios stovyklėlės vis labiau populiarėja ir tėvai į jas savo atžalas registruoti pradeda dar sausį.

„Tokių stovyklų poreikis yra nepaprastai didelis, nes tėvai kuo toliau, tuo daugiau dirba ir mažiau atostogauja. Ir tas vaikų palikimas prie kompiuterio – jau mato tėvai rezultatus tokio neaktyvaus poilsio“, – aiškina bibliotekininkė Lolita Pranienė.

Čia vaikai kompiuterius ir telefonus pamiršta. Ir ne todėl, kad tai jiems būtų draudžiama.

„Man pačiai net keista, bet ne, jie net nesinaudoja [telefonais]. Aišku, kai būna laisvas laikas, taip, jie sėdi prie kompiuterių, pažaidžia“, – kalba stovyklos vadovė Karolina Janišauskaitė.

Bibliotekos stovykloje užsiėmimai paprastai vyksta apie tris valandas. Tačiau bibliotekininkės laiko neskaičiuoja, nes dažnai vaikai čia pasilieka iki tol, kol tėvai baigia darbus.

Bibliotekininkės pripažįsta sulaukiančios mamų prašymų į stovyklą priimti ir kūdikius. Tačiau moterys sako apie tokią idėją pagalvosiančios, jei savivaldybė skirtų didesnį finansavimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.