Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.22 21:32

Medunešis šįmet kaip reta gausus, tačiau bitininkams konkurencijos iš užsienio netrūksta

Šis medunešis, pasak bitininkų, Lietuvoje gausus kaip reta – gamtinės sąlygos tam palankios. Tačiau pastaruoju metu į mūsų rinką patenka vis daugiau pigesnio, bet ne pačios geriausios kokybės medaus iš kitų Europos Sąjungos šalių bei Ukrainos ir Kinijos. Siekiant paskatinti vartoti kokybišką lietuvišką produktą, šio medunešio medus bus ženklinamas Bitininkų sąjungos ženklu.

Koriai – apsunkę nuo  pušų lipčiaus medaus. Jį pavyksta surinkti ne kasmet, bet šį karštą ir sausą pavasarį gausu. Kaip sako tris dešimtmečius sostinės pašonėje bitininkaujantis vilnietis, bitės medų pradėjo nešti kaip reta anksti – kovo gale.

„Šiemet iš vienos šeimos, iš nevežiojamų bičių, kur nėra jokių dirbamų laukų, rapso, esu prisukęs 45–50 kilogramų. Pradėjo žydėti liepos, oras palankus – yra ir drėgmės, ir šilumos, ir liepų medaus gali būti nemažai“, – sako bitininkas Dainius Noreika.

Šiemet, kai lietuviško medaus gana daug, bitininko manymu, kainos gali ir nukristi, ypač rapsų. Medus medui nelygu – vertę labiausiai lemia, iš kokių augalų jis surinktas.

Siekiant skatinti vartoti lietuvišką produktą, šio sezono medus bus ženklinamas Bitininkų sąjungos ženklu, tačiau kad jį gautų, kiekvieno bitininko medų turės ištirti sertifikuota laboratorija.

„Bitininkų susidomėjimas šiuo ženklu yra didelis. Šis ženklas bus griežtos apskaitos ženklas su numeriu, kiekvienas stiklainis turės numerį. Tie, kas nori išsitirti, gaus paramą – iki 70 proc. ištyrimo kainos bus kompensuojama. Jau yra šimtai paraiškų“, – sako profesorius Algirdas Skirkevičius, bitininkus vienijančios sąjungos prezidentas.

Pastaraisiais metais Maisto ir veterinarijos tarnybos atlikti tyrimai rodo, kad rinkoje esantis importinis medus atitinka tik minimalius reikalavimus, o lietuviško medaus kokybė pagal kai kuriuos rodiklius buvo  net kelis kartus aukštesnė už atvežtinio.

Plačiau – Salomėjos Pranaitienės reportaže nuo 20.34 min.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi