Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.22 19:39

Socialinės įmonės vadovė jaučiasi apgauta Kauno valdžios: veja į gatvę, nors sutartis galioja

Susikirto Kauno valdžios ir savivaldybės patalpose įsikūrusios socialinės įmonės, kurioje dirba neįgalieji, keliai. Valdininkai sako, kad savivaldybės turtas valdomas neefektyviai ir pastatą reikia parduoti aukcione, o 100 tūkst. eurų į pastatą investavusios ir neįgaliesiems darbo vietas sukūrusios įstaigos vadovė jaučiasi apgauta. Atvejį tiriantis advokatas įžvelgia galimas valdininkų korupcines schemas, dėl to kreipėsi į atsakingas institucijas.

Dariaus ir Girėno gatvės 24-uoju numeriu pažymėtame Kauno savivaldybei priklausančiame name beveik dešimtį metų veikia viešoji įstaiga Amatų ir menų centras. Čia dirba 16 žmonių, dauguma jų turi skirtingas negalias.

Vienas jų – Gintaras. Dirba, sako, nuo tada, kai kūrėsi įmonė. Vyras pasakoja netgi specialybę pakeitęs – anksčiau dirbo prie medžio apdirbimo, dabar – odininku. „Mes čia kuopėme, dulkėse sėdėjom, 20-iai metų nusiteikę buvom, o dabar...“, – nusivylimo neslėpė jis.

Miesto valdžia pastatą įtraukė į privatizuojamų objektų sąrašą, įstaigos vadovė jau gavo raštą, kad mažiau nei po mėnesio bus nutraukta žemės panaudos sutartis.

„Esame vejami į gatvę, nors yra galiojanti panaudos sutartis, yra investuotos lėšos darbo vietoms sukurti, bet savivaldybei tai yra tik objektas, paprastas objektas, kuris įtrauktas į privatizuojamų daiktų sąrašą – nėra čia darbo vietų, nėra neįgaliųjų, nėra kūrybos, nėra darbo“, – sako Amatų ir menų centro „Nauja sirena“ direktorė Irena Serapinienė.

Pastatui sutvarkyti prireikė 100 tūkst. eurų. Ši suma, sako, ir lėmė, kad pagal panaudos sutartį savivaldybė leido juo naudotis 20 metų. Dabar praėjo pusė termino.

Valdininkai, neatsižvelgę į investuotą sumą, įmonei siūlė pakeisti sutartį ir pastatą išsinuomoti. Vadovei nesutikus nuspręsta parduoti aukcione, kuriame esą gali dalyvauti ir įmonės vadovai.

„Tikrai mes neleisim tų žmonių iškeldinti, pirmiausia – sutartis yra galiojanti, žmonės yra investavę didelius pinigus tenai. Manau, kad imsimės iniciatyvos pirmiausia perdaryti su savivaldybe sutartį, t.y. iš panaudos į nuomos sutartį, tačiau tam turi būti sąžiningos derybos“, – teigia advokatas Saulius Dambrauskas.

Ir priduria, kad jo praktijoje yra ir daugiau panašių atveju, o Kauno valdžios veiksmuose įžvelgia tendencijų ir dėl galimų korupcijos schemų mieste taikymo, todėl Valstybės kontrolei, Generalinei prokuratūrai ir Aplinkos ministerijai pateikė skundus.

Plačiau – Loretos Mačiulienės reportaže nuo 11.15 min.

Žinios. Tbilisyje neslūgstant protestams, Vladimiras Putinas „saugos“ rusus: uždraus skrydžius į Sakartvelą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi