Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.22 16:26

Prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Čiurlionio fondo veiklos

BNS 2019.06.22 16:26

Prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondo galbūt vykdyto žemdirbių klaidinimo prisidengiant valstybinėmis institucijomis.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) šių metų balandį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl, įtariama, neteisėtos šio fondo atstovų veiklos. 

Ministerija tvirtino, kad paskambinusi pasirinktam ūkininkui šio fondo direktore prisistatanti Julija Sakalauskaitė nurodo, kad veikia su ŽŪM ar kitų valdžios institucijų, jų darbuotojų žinia ir pakviečia susitikti gyvai.

Anot ministerijos, tokio susitikimo metu ūkininkams primygtinai duodama pasirašyti paramos sutartį, o mainais žadama įvairi pagalba, „jei yra ar iškiltų įvairių problemų“. Pateikiamuose pasirašyti dokumentuose nurodomas M. K. Čiurlionio fondas ir „M. K. Čiurlionio fondo investicijos“.

Juose ūkininkams už tam tikrą sumą, kuri svyruoja nuo 750 eurų iki 25 tūkst. eurų, siūloma tapti fondo „bendraminčiu“, „draugu“, „bičiuliu“, „rėmėju“, „globėju“ arba „auksiniu globėju“.

Tačiau prokuratūra nusprendė atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą. 

„Priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, konstatuojant, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“, – BNS pranešė Klaipėdos prokuratūros atstovė Ignė Rotautaitė-Pukenė. Taip pat prokuratūros atstovė pranešė, kad dėl sutarčių sudarymo kilusio ginčo pareiškėjams pasiūlyta kreiptis į Plungės apylinkės teismą ir bylą nagrinėti civilinio proceso tvarka. 

Žiniasklaidoje ir anksčiau rašyta apie, kai kurių ūkininkų liudijimu, agresyviai paramos reikalaujantį M. K. Čiurlionio fondą.

2018 metų vasarą „Valstiečių laikraštis“ rašė, kad šis fondas agresyviai reikalauja paramos bei naudoja aukštų ŽŪM valdininkų rekomendacijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi