Lietuvoje

2019.06.21 22:07

Garbingame renginyje Alantoje – Adamkaus paraginimai ir patarimai naujajam prezidentui Nausėdai

Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.21 22:07

Alantos dvare, Molėtų rajone, prasidėjo kasmetis „Santaros-Šviesos“ suvažiavimas. Šiemet čia daugiausia diskutuojama apie demokratiją ir partijų vaidmenį.

Vienas iš renginio steigėjų Valdas Adamkus išrinktąjį šalies vadovą Gitaną Nausėdą paragino „Santaros–Šviesoje“ ieškoti atsakymų į per kadenciją kilsiančių klausimų.

Šiemet tris dienas Lietuvos ir išeivijos intelektualai diskutuoja apie demokratiją, jos perspektyvas ir partijų vaidmenį. laiko liks pokalbiams ir apie tolerancijos kultūrą, aplinkosaugą.

„Iš pirmo žvilgsnio atrodytų tokios skirtingos sritys, tačiau visos jos turi bendrą pamatą ir bendrą dvasią. Šis segmentas vertybiškumas. Visada buvau ir esu tikras visada bus „Santaros – Šviesos“ veiklos pagrindas, o daugybei čia susirinkusių asmenybių yra asmeninės ir profesinės, ir viešosios veiklos kryptis“, – kalbėjo prezidentas Valdas Adamkus.

„Santaros–Šviesoje“ ieškoti atsakymų į daugybę kilsiančių klausimų prezidentas Valdas Adamkus siūlo ir išrinktajam šalies vadovui Gitanui Nausėdai, pabrėžęs, kad iki šiol mokosi iš prieš 65-erius metus su bičiuliais įsteigto judėjimo.

„Esu tikras, kad šiandieninė „Santara – Šviesa“, toks pats išminties ir patirties rezervas, kuriuo pasinaudoti, būtų verta ir teisinga kiekvienam, nuo studento iki valstybės vadovo. Todėl, gerbiamas prezidente, jūsų buvimas šiandien su mumis priimu ir suprantu kaip bendrystę, bendrų vertybių, bendros kelio krypties paliudijimą“, – kreipdamasis į G. Nausėdą sakė buvęs šalies vadovas.

Gitanas Nausėda, gal ir nedažnas šio renginio lankytojas, kantriai atsakinėjęs į nelengvus klausimus, sako, galintis diskutuoti su visais ir apie viską, čia kylančios diskusijos jam nesvetimos. Todėl išrinktasis prezidentas sako darysiąs viską, kad po 5-erių metų turintieji skirtingas nuomones Lietuvoje diskutuos atviriau ir nuoširdžiau.

„Tos sienos ir barjerai formuoja tuos vadinamuosius informacinius burbulus, kuriuose žmonės užsidaro, nevyksta normali minčių apykaita ir dėl to pralaimi visi, tai geriau eikime ne dėl ne burbulų formavimosi keliu, o atviro nuoširdaus, net ir kritiško dialogo keliu“, – renginyje sakė G. Nausėda.

62-ojo suvažiavimo dalyviai sako nepamiršę, kad jie įsipareigoję ne tik kultūrai, bet ir visuomenei: skleisti liberalumo pamokas, dalytis išmintimi.

Plačiau – reportaže

Panorama. Sakartvelas vėl susibūrė prie parlamento: reikalauja pirmalaikių rinkimų ir ministrų atsistatydinimo