Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.21 20:37

Įvertino naujausius reitingus: kodėl į lyderius staiga šovė Nausėda ir koks pagrindinis klausimas dėl Šimonytės

Naujausia visuomenės nuomonės apklausa rodo, kad išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda yra daugiausia pasitikėjimo keliantis visuomenės veikėjas. Lyginant su praėjusio mėnesio apklausa, palaikymas jam beveik patrigubėjo.

Politologės Rimos Urbonaitės teigimu, keisčiausia stebint skaičius – matyti, jog nueinančios prezidentės Dalios Grybauskaitės reitingas nebėra pirmas, o į lyderius įsiveržė būsimasis šalies vadovas G. Nausėda. Ekspertės nuomone, vertinant politiniu požiūriu – pokyčiai gana logiški.

„Visi galvoja, ką jis čia tokio padarė, tai paprasta – jis laimėjo rinkimus. Yra keletas priežasčių, kodėl G. Nausėda yra lyderis. Tai išskirti galima asmenybės bruožus ir pareigas, kaip naujai išrinkto šalies vadovo. Tas pareigų svoris labai gražiai perėjo būtent G. Nausėdai“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjo politologė R. Urbonaitė.

Aktyvi rinkimų kampanija padėjo savo reitingą įtvirtinti ir buvusiai kandidatei į prezidentus Ingridai Šimonytei, ji taip pat rikiuojasi tarp populiariausių šalies politikų, tačiau ties šia pavarde esminis klausimas, anot R. Urbonaitės, yra vienas – ar tas reitingas aukštumose išsilaikys ir ar yra potencialo jam dar kilti.

„Jos reitingas šiek tiek augo, tačiau tai lėmė aktyvi rinkimų kampanija, daug dėmesio skyrimas jos pačios ir įvaizdžio konstravimui,  be to, aktyvus buvimas šalia žmonių, kalbėjimas jiems. Tai natūraliai labai atsiliepia į skaičius reitinguose. Vis dėlto, ji tapo viena populiariausių ir konservatorių gretose, nors net nėra partijos narė, tačiau rėmėjų akyse ji yra viena ryškesnių politikos žvaigždžių. Visa tai ir atsispindi reitinge“, – sako R. Urbonaitė.

Remiantis Eltos užsakymu „Baltijos tyrimų“ atlikta apklausa, kurioje buvo klausiama, kuriais Lietuvos visuomenės veikėjais jūs labiausiai pasitikite, duomenimis, 22,7 proc. apklaustųjų savarankiškai (paminėjo patys) įvardino G. Nausėdą (praėjusį mėnesį buvo 7,3 proc.), taip 6 proc. aplenkdamas D. Grybauskaitę.

Trečioje vietoje yra antrajame rinkimų ture pralaimėjusi Ingrida Šimonytė, kuriai palaikymas per mėnesį pakilo 3,5 proc. – nuo 6,1 iki 9,6 proc. Nedaug nuo jos atsilieka premjeras Saulius Skvernelis, gegužės 27 – birželio 9 dienomis vykusios apklausos duomenimis turintis 9 proc. visuomenės pasitikėjimo. 

Politologės komentarą apie politikų reitingus žiūrėkite laidos įraše nuo 34:45 min.

„Laba diena, Lietuva“. Vytis Jurkonis apie įvykius Sakartvele: opozicija svajoja apie prorusišką partiją
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi