Lietuvoje

2019.06.21 18:17

Politologė apie politikų kibirkštis su Masiuliu: matyt, kad derantis nebeužtenka postų

LRT.lt2019.06.21 18:17

Galima daryti prielaidą, kad kitą savaitę koalicinė sutartis bus pasirašyta, LRT.lt šią savaitę teigė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis.

Prieš kelias savaites „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į derybas dėl koalicijos prisijungė ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

Kalbėdama apie koalicijos būrimo situaciją, politologė Rima Urbonaitė sako, kad nereikėtų daryti skubotų išvadų, kad koalicijos sutartį mes garantuotai turėsime jau kitą savaitę. Anot ekspertės, politikai ir derybininkai ypač „įsismagino su savo pageidavimų koncertu“, o visi pamiršta, jog koalicinių gairių ir pasiūlymų dar nėra įvertinę nei būsimasis premjeras, nei finansų ministras.

„Mes kalbame tik apie pusantrų metų laikotarpį, kas yra ganėtinai mažas laiko tarpas, be to, pusmetis bus pasiruošimas ir rinkimų kampanijai, tai mes faktiškai kalbame apie vieno biudžeto parengimą. Ką mes matome iš tų politikų norų – akivaizdžiai orientuoti į būsimus rinkimus. Politikai ir vėl griebiasi klasikinio pavyzdžio, kai dalinamos žuvys, bet ne meškerės“, – vaizdžiai situaciją apibūdino politologė.

Politologės teigimu, nereikia pamiršti ir dar vieno svarbaus koalicijos derybų dalyvio – Lenkų rinkimų akcijos politikų, jie taip pat nepasakė savo galutinio sprendimo.

„Matome, kad iki kitos savaitės tų tokių „bet“ ir “„tačiau“ yra nemažai. Be to, dar likę kitas svarbus dalykas – postai. Čia derybos tikrai nebus labai lengvos. Juk nuo postų persiskirstymo ir prasidėjo šios derybos“, – sako politologė.

R. Urbonaitės teigimu, valdantiesiems gali kilti ir dar viena problema – rasti žmonių, kurie norės tuos pusantrų metų dirbti tokiose sudėtingose pareigose, kurios reikalauja žinių ir kompetencijų.

Kalbėdama apie ministrą, kuriam užkulisiuose jau dabar piešiama ministro darbo netekimo perspektyva, R. Urbonaitė teigia, kad R. Masiulis valdančių nepasitenkinimo sulaukė ganėtinai seniai, tačiau kartais ministras kritikos sulaukdavo be didesnių argumentų.

Pastaruoju metu R. Masiulis sulaukė daug kritikos ir net raginimų atsistatydinti iš vieno koalicijos formavimę dalyvaujančių „socialdarbiečio“ Gedimino Kirkilo.

„Kitas dalykas, kad ministrų skaičius yra ribotas, koalicijos partnerių dabar yra keturi. Visiems gali ir neužtekti, nors ambicijos yra didelės. Ko gero, teks patraukti tuos ministrus, nes bus norima atsidėkoti koalicijos partneriams, tai tų pakeitimų gali būti daugiau negu du. Matyt, postų neužtenka ir tas konfliktas su dabartiniu ministru R. Masiuliu yra natūralus procesas“, – koalicijos peripetijų perspektyvas analizavo R. Urbonaitė.

„Laba diena, Lietuva“. Vytis Jurkonis apie įvykius Sakartvele: opozicija svajoja apie prorusišką partiją
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.