Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.21 17:29

Prie zoologijos sodo Kaune – piketas: reikalauta gerinti sąlygas gyvūnams

Kaune, prie zoologijos sodo surengtas piketas. Gyvūnų laikymo sąlygomis nepatenkinti piketuotojai reikalauja jas gerinti.

Esą apie sodo rekonstrukciją tik kalbama, o darbai nevyksta. Zoologijos sodo direktorius sutinka, kad sąlygos nėra idealios, bet po liepą prasidėsiančios rekonstrukcijos tikimasi pokyčių.

Vis dėlto sako pasigendantis atsakingų institucijų dėmesio, palaikymo ir tinkamo finansavimo. Lietuvos zoologijos sodo metinis biudžetas nesiekia 2 mln. eurų., tuo metu kaimyninių šalių zoologijos sodams skiriamas kone dvigubai didesnis finansavimas.

„Piketas prieš Lietuvos zoologijos sodą, dėl geresnių sąlygų gyvūnams, mes šiuo protestu nenorime jo uždaryti, nenorime išleisti gyvūnų, tiesiog norime, kad tos sąlygos, kurios yra dabar būtų žymiai geresnės“, – sako piketuotoja Agnė.

„Narvai reikalauja remonto, baseinai nėra valomi ten kur plaukioja visi ruoniai taip toliau, patys gyvūnai kenčia, nes yra neapsaugoti nuo Saulės, sunku žiūrėti, kad ir į tuos mačius kupranugarius, kaip jie aplipę vabzdžiais guli“, – teigė į piketą atvykęs Jonas.

„Mes esame aplinkos ministerijai pavaldi institucija ir turėtų būti interesas iš ministerijos, didesnis finansavimas ir nebus prie ko kabintis. Gyvūnams bus geresnės sąlygos, visiems bus geriau, bet mes eilę metų laukiame europinio finansavimo, biudžetas lyginant su Talinu ir Ryga, pavyzdžiui, Talino 2,5 karto didesnis negu Lietuvos zoologijos sodo“, – į kritiką atkerta Lietuvos zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas.

Žinios. Šiaurės Korėjos lyderis deklaravo meilę Kinijai ir jos vadovui
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi