Lietuvoje

2019.06.21 18:09

Karbauskis žinių apie Skvernelio sprendimą žada artimiausiu metu

„puikiai sutariame su S. Skverneliu“
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.06.21 18:09

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia puikiai sutariantis su premjeru Sauliumi Skverneliu ir tikintis, kad jis nuspręs toliau vadovauti Vyriausybei.

„Valstiečių“ deleguotas premjeras S. Skvernelis prieš pirmąjį prezidento rinkimų turą pareiškė, kad, jei nepaklius į antrąjį rinkimų turą, atsistatydins iš ministro pirmininko pareigų.

„Jeigu šiandien mes „prapilsime“, jeigu aš „prapilsiu“, liepos 12 dieną pateiksiu atsistatydinimo pareiškimą“, – pirmojo šalies vadovo rinkimų turo metu, gegužės 12 d., kalbėjo S. Skvernelis.

Nepatekęs į antrąjį prezidento rinkimų turą S. Skvernelis tvirtino savo pažadą įvykdysiąs. Tiesa, pastaruoju metu premjeras klausimo apie atsistatydinimą vengia ir tiesiai neatsako, ar paliks Vyriausybę liepos viduryje.

Trečiadienį „Žinių radijui“ S. Skvernelis sakė, kad dar dvejoja, ar liks ministro pirmininko pareigose po išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos.  

„Viduje savo aš tikrai dar turiu pakankamai daug abejonių, dvejonių. Yra pamąstymų“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras tvirtino, kad jo apsisprendimas priklausys nuo to, kaip baigsis derybos dėl valdančiosios koalicijos atnaujinimo. Anksčiau LVŽS lyderis R. Karbauskis teigė, kad valdančiosios koalicijos sutartis greičiausiai bus pasirašyta kitą savaitę.

LRT.lt kalbintas R. Karbauskis nesureikšmino situacijos, kai S. Skvernelis iki šiol neatskleidžia, ar liks vadovauti Vyriausybei. Jis neigė neoficialiai pasklidusias kalbas apie jo ir S. Skvernelio nesutarimus. „Valstiečių“ lyderis patikino, kad S. Skvernelio, kaip ministro pirmininko, pavardė įrašyta memorandume dėl valdančiosios koalicijos.

„Yra kažkokios aplinkybės, kurios susijusios su asmeniu, su žmogaus sprendimu. Aš neturiu nei teisės, nei pagrindo, nei galimybės komentuoti, bet tai, kad S. Skvernelis sutiko būti įrašytas į memorandumą, įrodo, kad jokio konflikto nėra. Tas jo noras tarnauti valstybei yra. Iki liepos 12 dienos šios aplinkybės susidėlios. Kiekvienas mes turime ir šeimynines, ir visokias kitokias aplinkybes“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Aš galvoju ir tikiuosi, kad netgi ir koalicinėje sutartyje S. Skvernelio pavardė bus įrašyta“, – akcentavo parlamentaras.

Jis kartojo, kad S. Skvernelis priims sprendimą, kuris bus „naudingiausias valstybei“.

„Mes puikiai sutariame su S. Skverneliu ir aš manau, kad jūs turėsite progą dar sykį tuo įsitikinti artimiausiu metu“, – tvirtino R. Karbauskis.

Neoficialiai teigiama, kad S. Skverneliui gali būti pasiūlytas eurokomisaro postas, tačiau tai R. Karbauskis neigė.