Lietuvoje

2015.07.03 12:27

Orai: tai gali būti karščiausias savaitgalis šią vasarą

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.07.03 12:27

Savaitgalis numatomas tikrai vasariškas: temperatūra sieks 32 laipsnius, nelis ir pūs menkas vėjelis, LRT Radijui pasakojo sinoptikė Edita Gečaitė.

Savaitgalis numatomas tikrai vasariškas: temperatūra sieks 32 laipsnius, nelis ir pūs menkas vėjelis, LRT Radijui pasakojo sinoptikė Edita Gečaitė.

Šiuo metu ties Lietuva įsitvirtinęs anticiklono centras, kuris lemia sausus ir saulėtus orus. Temperatūra penktadienį svyruos tarp 25–30 laipsnių. Gaiviausia bus pajūryje – 25–26 laipsniai, o labiausiai oras kais šalies pietvakariuose, panašiai kaip ir ketvirtadienį, kai Šilutėje oras sušilo iki 26 laipsnių, – penktadienį čia galima tikėtis ir 30 laipsnių.

Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį temperatūra kils dar labiau ir greičiausiai pasieks 28–32 laipsnių karštį. Tokia temperatūra įsivyraus visoje Lietuvoje. Tik prie jūros termometrų stulpeliai kils iki 27 laipsnių. Bus sausa ir saulėta.

Pirmadienį jau sulauksime pokyčių: naktį dar nelis ir bus šilta, apie 14–19 laipsnių, o dieną iš vakarų atslinks atmosferos frontas, kuris per šalį neš trumpą lietų. Taip pat daug kur sulauksime ir perkūnijos. Vėjas sustiprės iki vidutinio, o perkūnijos metu gali pūsti ir 15–20 m/s greičiu.  

Pirmadienį temperatūra išliks gana aukšta, bet kontrastinga, kadangi lietus visų pirma pasieks vakarinius šalies pakraščius. Šiuose rajonuose temperatūra sieks  25–28 laipsnius, o rytiniuose ir pietrytiniuose rajonuose temperatūra kils iki 29–33 laipsnių.

Antradienį orai bus jau šiek tiek gaivesni: pūs vidutinio stiprumo vakarinių krypčių vėjas ir temperatūra bus 23–28 laipsnių.