Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.21 12:46

Karbauskis Pranckiečiui ministro posto nesiūlo: jo politikoje iš viso nebūtų, jei nebūčiau pakvietęs

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.06.21 12:46

Iš Seimo pirmininko posto pasitraukti nenorinčiam Viktorui Pranckiečiui nėra siūlomos ministro pareigos, LRT.lt patvirtino „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Anot jo, V. Pranckiečiui pasiūlyta tapti parlamento vicepirmininku ir Europos reikalų komiteto vadovu, tačiau pats V. Pranckietis teigia „postų biržoje nedalyvaujantis“.

Ketvirtadienį aktualijų laidoje „Alfa taškas“ aplinkos ministras, „valstietis“ Kęstutis Mažeika patvirtino, kad svarstoma V. Pranckiečiui pasiūlyti žemės ūkio ministro pareigas.

„Mes vakar kalbėjome, kur jis matytų save, kad ir ministro, pavyzdžiui, žemės ūkio ministro pareigose, nes jis yra žemės ūkio krypties profesorius ir turi nemažą praktinę patirtį. Tokie pamąstymai buvo, bet nežinau, ar jie buvo jam išsakyti“, – laidoje kalbėjo K. Mažeika.

LRT.lt kalbintas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis neigė, kad V. Pranckiečiui gali būti pasiūlytas ministro postas.

„Čia yra jo (K. Mažeikos – LRT.lt) asmeniniai pasvarstymai. Gal kažkas kažkur pasakė, kad taip galėtų būti, bet derybų metu tai niekaip nėra aptarinėjama“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, šiuo metu derybose kalbama apie atsakomybės sričių pasidalijimą tarp būsimų koalicijos partnerių, tačiau apie personalijas konkrečiuose postuose esą nekalbama.

„Žemės ūkio ministerijos klausimas tokiame kontekste svarstomas niekada nebuvo. [...] Niekada nebuvo siūlomi ir dabar nėra siūlomi (ministrų postai V. Pranckiečiui – LRT.lt). Tai nėra turgus, kuriame kas nors kam ką nors siūlytų“, – akcentavo R. Karbauskis, dar kartą paklaustas, ar V. Pranckiečiui nebuvo siūlomos žemės ūkio ministro pareigos.

Siūlo dvi pozicijas vienoje

R. Karbauskis patikino, kad ruošiamoje koalicinėje sutartyje numatoma, kaip ir memorandume dėl koalicijos, jog Seimo pirmininko postas priklausys Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

Tuo metu V. Pranckiečiui, anot R. Karbauskio, siūloma Seimo vicepirmininko ir Europos reikalų komiteto pirmininko pozicijos. Kitaip tariant, pasak LVŽS lyderio, V. Pranckietis galėti apsikeisti vietomis su G. Kirkilu.

„Jeigu būtų į Seimo pirmininkus siūlomas G. Kirkilas – ko mes dar nežinome, bet galima tokią prielaidą daryti – tai tokiu atveju atsilaisvintų Seimo pirmininko pavaduotojo ir Europos reikalų komiteto pirmininko vietos ir jas galėtų užimti mūsų atstovas. Tada, pagal visą logiką, be abejonių, tai galėtų būti V. Pranckietis. Aišku, visais atvejais reikėtų balsuoti, nes automatiškai tai neatsitinka. Bet tokia kalba buvo, aš tai žinau ir aš tokiam pasikeitimui tikrai pritarčiau“, – dėstė R. Karbauskis.

Tuo metu Seimo pirmininkas V. Pranckietis neslepia su tokiu pasiūlymu nesutinkantis. Jis ir toliau iš parlamento vadovo pareigų trauktis neketina.

„Seimo pirmininkas nedalyvauja postų biržoje, tai yra neprekiauja postais. Jis laikosi pozicijos, kad svarbu yra tiesa ir skaidrumas, o ne postaliniai žaidimai, perdėliojant postus. Seimas atsakys, ar tokia politika šiandien dienai yra priimtina“, – LRT.lt V. Pranckiečio poziciją perdavė Seimo pirmininko atstovė spaudai Karolina Frolovienė.

Tiki, kad nepasitikėjimo procedūra pavyktų – skaičiuoja 80 balsų

R. Karbauskis LRT.lt tvirtino, kad tarp jo ir V. Pranckiečio jokio konflikto nėra. Jis neslėpė nuostabos, kad Seimo pirmininkas šioje istorijoje įžvelgia asmeninį jųdviejų susikirtimą.

„V. Pranckietis nebūtų tikriausiai iš viso politikoje, jeigu nebūčiau aš jo kvietęs. Dabar iš jo kalbų atrodo, kad tarytum aš noriu, jog jis būtų pakeistas. Tai yra melas. Gal jam taip atrodo, bet iš mano pozicijų tai yra melas“, – tvirtino LVŽS vadovas ir pridūrė, kad V. Pranckiečio nenoras trauktis iš Seimo pirmininko pareigų rodo jo „politinį nebrandumą“.

„Valstiečių“ lyderis kartojo, kad V. Pranckiečio keitimas kitu asmeniu Seimo pirmininko pareigose tėra naujos koalicinės sutarties, kuri yra rengiama, vykdymo klausimas.

„Pasikeitus koalicinei sutarčiai, bet kuris politikas, priklausantis vienai ar kitai frakcijai, elgiasi taip, kaip parašyta naujojoje koalicinėje sutartyje. Man dar nežinomas toks atvejis, kada kažkas pasako: „ne, aš esu nepriklausomas nuo koalicinių sutarčių“, – aiškino R. Karbauskis.

Anot jo, jei V. Pranckietis nepasitrauks iš Seimo pirmininko pozicijos savo noru, bus inicijuojamas nepasitikėjimo juo procedūrą parlamente. R. Karbauskis įsitikinęs, kad nepasitenkinimo procedūra pavyktų – būsimiems valdantiesiems balsų užtektų.

„Šitoje situacijoje aš manau, kad labai naivu tikėtis, kad, sudarius koaliciją, koalicijos nariai, frakcijų nariai paims ir staiga nubalsuos ne taip, kaip susitarta koalicinėje sutartyje. Būtų dar keisčiau, jei tai būtų. [...]

Koalicijoje bus 77 žmonės. Dar plius bus žmonių, kurie palaiko koaliciją. Tokiu atveju tų, kurie gali balsuoti už pokyčius, pagal koalicinę sutartį, bus 80. Tai reiškia, kad neišvengiamai tas sprendimas įvyks“, – komentavo R. Karbauskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi