Lietuvoje

2019.06.21 11:08

Tomaševskis: pinigų yra, dėl vaiko išmokos sieksime savo

atnaujinta 15.05
Dainora Karklytė, ELTA 2019.06.21 11:08

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis teigia, kad jo vedama partija svarstys potencialių koalicijos partnerių pasiūlytas alternatyvas dėl vaiko pinigams skiriamos sumos. Vis dėlto, teigė jis, nuo ankstesnio LLRA-KŠS reikalavimo neatsitraukiama – bus siekiama vaiko priežiūros išmoką didinti iki 120 eurų.

„Mes analizuosime (pasiūlytas alternatyvas. - ELTA). Iš vienos pusės, džiugu, kad jau, akivaizdu, pavyks padidinti vaiko pinigus, nes visi vieningai sutaria, kad turi būti bent jau 100 eurų, kas jau yra didelis pasiekimas, nes tai mūsų iniciatyva, mūsų projektas, mes jį stipriai akcentuojame.

Iš kitos pusės, mūsų manymu, galima pasiekti ir daugiau, kadangi pinigų yra“, – Eltai sakė V. Tomaševskis, pridūręs, kad Lenkijoje vaiko priežiūros išmoka siekia 120 eurų, nors ekonomikos lygis, pasak jo, Lietuvoje yra panašus.

„Reikia ieškoti rezervų, kad būtų padidinta, dėl to atsiranda mūsų skaičiai – 80 ir 40 eurų. (...) Šitas klausimas kol kas nebaigtas“, - teigė V. Tomaševskis, nesiryžęs prognozuoti, ar dėl to galėtų kilti didelių nesutarimų derantis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.

„Valstiečiai“ dėl vaiko pinigų tikisi kompromiso

Penktadienį vienas iš „valstiečių“ derybininkų Jonas Jarutis Eltai sakė, kad šiuo metu ant derybų stalo esančios vaiko priežiūros išmokų alternatyvos yra dvi: universali išmoka būtų 70 eurų, o papildoma – 40 eurų arba atitinkamai 80 ir 30 eurų. Vis dėlto nė viena alternatyva neatitinka Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pozicijos.

„Valstiečių“ derybininkai tikisi, kad LLRA-KŠS nusileis dėl vaiko priežiūros išmokai skiriamos sumos, kurios reikalauja dabar – 120 eurų (universali išmoka LLRA-KŠS reikalavimu būtų 80 eurų, o papildoma – 40 eurų).

Dar trečiadienį, derybose nedalyvaujant LLRA-KŠS atstovams, buvo nutarta, kad vaiko pinigai sudarytų 100 eurų: universali išmoka būtų 70 eurų, o papildoma – 30 eurų. Tačiau su tuo ketvirtadienį nesutiko LLRA-KŠS, siūlantys viso 120 eurų siekiančią vaiko išmoką jau 2021 m.

„70 ir 30 yra ne mūsų įgaliojimų riba. Mes kalbame apie 80 ir 40“, – ketvirtadienį po derybininkų susitikimo sakė LLRA-KŠS derybininkas Jaroslav Narkevič.

Anot Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko pavaduotojo Tomo Tomilino, šiuo metu siekiama surasti kompromisą, nes, pasak jo, „valstiečiai“ šiuo klausimu jau nusileido.

„Mūsų abi partijos (LVŽS ir LLRA-KŠS – ELTA) eina į kompromisą. Ir mūsų pozicija 70 plius 40 yra ėjimas į kompromisą, nes mes buvome pasitvirtinę 70 plius 30 pas save kaip derybinę poziciją, kuri jau yra patvirtinta ir mūsų platesnio (partijos. – ELTA) susirinkimo, ir po konsultacijų su Vyriausybe, tai mes nusileidom“, – Eltai sakė T. Tomilinas.

Anot jo, LLRA-KŠS poziciją dėl 80 plius 40 eurų vaiko priežiūros formato jis žino, tačiau tikisi, jog susitarti vis dėlto pavyks.

„Mes ieškosim galutinių sprendimų (…) Tikimės, kad kitą savaitę pavyks labai konstruktyviai, gražiai ir suteikus tam pakankamai jėgų laiko tai normaliai diskusijai, informacijos apsikeitimui jau tas pozicijas išgryninti“, – teigė LVŽS pirmininko pavaduotojas, pridūręs, jog šiuo klausimu partijos tarsis savo valdybose ir antradienį vyksiančiame derybose dalyvaujančių partijų pirmininkų susitikime turėtų būti sudėti galutiniai taškai.