Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.22 08:30

Ministrų kelionių maratonas jau pradėtas

Ministerijose kojas apšilę nauji jų vadovai braižo užsienio komandiruočių maršrutus, rašo „Lietuvos žinios“

Ministerijose kojas apšilę nauji jų vadovai braižo užsienio komandiruočių maršrutus, rašo „Lietuvos žinios“.

Sausis pagal ministrų darbotvarkes – darbo vizitų į užsienį pradžia. Pasisvečiuoti užsienyje spėjo jau pusė Vyriausybės narių. Dvišalių vizitų maršrutai kol kas braižomi į kaimynų šalis, o diplomatinių kelionių krikštu dažniausiai tampa apsilankymas vadinamojoje Europos Sąjungos (ES) sostinėje – Briuselyje. Senojo žemyno ribas artimiausiu metu žada kirsti tik užsienio reikalų ministras.

Kelionių startas duotas

Pirmasis užsienio vizitus pradėjo Aplinkos ministerijos (AM) vairą perėmęs „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis. Į kelionę – kasmetinį ES Aplinkos tarybos posėdį Briuselyje – V.Mazuronis susirengė vos pradėjęs eiti ministro pareigas pernai gruodį. Šią savaitę V.Mazuronis vyks ir antrojo vizito, taip pat į Briuselį. AM atstovų teigimu, abiejų vizitų tikslas – pasirengimas Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai.

Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovo socialdemokrato Lino Linkevičiaus kelionių darbotvarkė šį mėnesį itin intensyvi. Praėjusią savaitę su pirmuoju dvišaliu vizitu jis lankėsi Latvijoje, vakar L. Linkevičius grįžo iš Dublino, kur buvo susitikęs su lietuvių bendruomene bei dalyvavo neformaliame Europos reikalų ministrų susitikime. Antradienį ministras su prezidentės vadovaujama delegacija išvyksta į Daniją.

Kaip teigė URM spaudos tarnybos darbuotojai, sausį numatomas ministro dalyvavimas ES-Lotynų Amerikos ir Karibų šalių vadovų susitikime Čilės sostinėje Santjage, Užsienio reikalų taryboje Briuselyje. Vasario pirmosiomis dienomis L. Linkevičius vyks į Miuncheno saugumo konferenciją Vokietijoje. L. Linkevičius yra gavęs kvietimą apsilankyti ir Lenkijoje, tačiau šio vizito datos dar derinamos.

Lankosi Briuselyje

Antradienį pirmuosius savo užsienio vizitus Briuselyje pradėjo kultūros ministras „darbietis“ Šarūnas Birutis, sveikatos apsaugos ministras socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis ir jo partijos kolega, finansų ministras Rimantas Šadžius.

Š. Birutis ir V. P. Andriukaitis vizitų metu susitiks su ES Tarybai pirmininkauti pradėjusios Airijos kultūros ir sveikatos apsaugos ministrais, Europos Parlamento nariais, taip pat lankysis Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES. Finansų ministras dalyvaus ES Ekonomikos ir finansų ministrų tarybos posėdžiuose.

„Dvišalius susitikimus su kitų valstybių kolegomis pradėjau ne kaip svečias, o kaip šeimininkas. Pirmieji vizitai į užsienį suplanuoti iš anksto, atsižvelgiant į tarptautinę darbotvarkę“, – pažymėjo krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas.

Jis pirmojo užsienio vizito sausio pabaigoje vyks į Latviją, kur dalyvaus kasmetiniame Baltijos gynybos ministrų susitikime. Vasarį ministro kelionių maršrutai nusidrieks į Vokietiją, Airiją ir Belgiją.

Sparnus jau pakėlė

Į Airijos sostinę Dubliną praėjusią savaitę pirmųjų vizitų jau vyko teisingumo ministras socialdemokratas Juozas Bernatonis ir vidaus reikalų ministras „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas. Jie dalyvavo neformaliame ES šalių teisingumo ir vidaus reikalų ministrų tarybos susitikime. Net dviejų užsienio vizitų praėjusią savaitę buvo išvykęs ir energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius. Strasbūre ir Briuselyje viešėdamas ministras Europos Komisijos (EK) pareigūnams pristatė naujosios Vyriausybės poziciją dėl strateginių projektų, ES ir Lietuvos energetikos politikos. Sparnus į užsienį jau buvo pakėlęs ir žemės ūkio ministras „darbietis“ Vigilijus Jukna. Jis lankėsi Berlyne vykstančioje tarptautinėje maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė 2013“. Kitą savaitę ministras skris į Briuselį.

Pirmieji vizitai – vasarį

Pirmajam užsienio vizitui vasario pradžioje rengiasi socialinės apsaugos ir darbo ministrė „darbietė“ Algimanta Pabedinskienė. Airijoje ji dalyvaus neformaliame Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų apsaugos ministrų tarybos posėdyje. Vasarį savo pirmųjų užsienio vizitų į Briuselį vyks švietimo ir mokslo ministras „darbietis“ Dainius Pavalkis, taip pat ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė. Jie dalyvaus savo kuruojamų sričių ES ministrų tarybos posėdžiuose, susitiks su EK pareigūnais.

Susisiekimo ministro socialdemokrato Rimanto Sinkevičiaus atstovai kol kas negalėjo pasakyti, koks bus artimiausias ministro vizitas, tačiau patikino, kad didžioji dalis užsienio kelionių susijusi su siekiu užtikrinti sklandų Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi