Lietuvoje

2019.06.21 06:59

Molėtų rajone prasideda Santaros-Šviesos suvažiavimas

Molėtų rajone, Alantoje, penktadienį prasideda kasmetinis „Santaros-Šviesos“ suvažiavimas.

Suvažiavimo dalyvius sveikino kadenciją baigęs prezidentas „santarietis“ Valdas Adamkus.

Apie būsimą Lietuvos penkmetį „santariečiai“ kalbėjo su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda.

Suvažiavime dalyvaujančio Vytauto Didžiojo Universiteto filosofijos profesoriaus Gintauto Mažeikio teigimu, pirmoji renginio diena yra skiriama politiniams klausimams.

Anot profesoriaus, buvo aptarti klausimai dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažymų, diplomatijos nesėkmių dėl Astravo atominės elektrinės bei būsimos Baltarusijos ir Rusijos sąjungos kūrimo.

„Tradiciškai „santariečius“ pasveikino prezidentas V. Adamkus ir šįkart atvyko pasveikinti išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda. [...] G. Nausėda akcentavo, kad savo prezidentavimo metu norėtų padidinti viešumą, kuris supa prezidentūrą, kad joje vyktų pokalbiai tarp gerokai besiskiriančių nuomonių, pavyzdžiui, tarp katalikų ir seksualinių mažumų atstovų“, – LRT RADIJUI komentuoja G. Mažeikis.

Suvažiavimo dalyviai tris dienas taip pat diskutuos apie demokratijos ateitį, švietimo politiką, partijų vaidmenį, aplinkosaugą, LGBT ir kitus klausimus.

„Santara-Šviesa“ įkurta 1957-aisiais Jungtinėse Amerikos Valstijose, kai į vieną organizaciją susijungė 1947 metais Tiubingene įkurtas akademinio jaunimo sambūris „Šviesa“ ir 1954 metais JAV Vytauto Kavolio, V. Adamkaus ir bičiulių įsteigta lietuvių studentų organizacija „Santara“.

Nuo 1993-iųjų „Santara-Šviesa“ kasmet savo suvažiavimus rengia ir Lietuvoje. Organizacija šiandien jungia Lietuvos ir pasaulio kultūrininkus, intelektualus, akademinį jaunimą.