Lietuvoje

2019.06.20 18:21

Pamatykite: išskirtinės paskutinio kovojusio partizano Kraujelio-Siaubūno gyvenimo akimirkos

LRT.lt2019.06.20 18:21

Trečiadienį galutinai patvirtinta, kad Vilniaus Našlaičių kapinėse buvo rasti paskutinio kovojusio Lietuvos partizano Antano Kraujelio-Siaubūno palaikai. LRT.lt kviečia pamatyti išskirtines nuotraukas, kuriose užfiksuotos partizano gyvenimo akimirkos.

Trečiadienį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) ir Vilniaus universitetas (VU) surengė spaudos konferenciją apie partizaną bei jo palaikų paieškas.

A. Kraujelis-Siaubūnas yra paskutinis išlikęs partizanas, kuris nesulaužė priesaikos, nepasidavė okupantams, o kai buvo sugautas su ginklu, nenorėdamas pasiduoti okupantams, nusižudė.

Taip pat skaitykite: Paskutinio kovojusio Lietuvos partizano Kraujelio-Siaubūno sesuo: jis žinojo, kad laisvos Lietuvos nebepamatys

A. Kraujelio sunaikinimo operacijai vadovavo KGB mjr. Nachmanas Dušanskis, atpažinimo aktą pasirašė KGB jaun. lt. Marijonas Misiukonis – vėliau KGB pulkininkas, LSSR vidaus reikalų ministras, generolas-majoras, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vidaus reikalų ministras.

Taip pat skaitykite: Patvirtinta: rasti paskutinio kovojusio Lietuvos partizano Kraujelio-Siaubūno palaikai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius