Lietuvoje

2015.07.03 07:45

Lenkų sirgaliai pyktį išliejo tik ant stotelės ir klozeto

BNS2015.07.03 07:45

Į Šiaulius stebėti UEFA Europos lygos turnyro futbolo rungtynių tarp Pakruojo „Kruojos“ ir Balstogės „Jagiellonia“ atvykę sirgaliai iš Lenkijos ir iki varžybų, ir po jų elgėsi ramiai, užfiksuoti tik nedideli pažeidimai, informavo Šiaulių policijos atstovė.

Į Šiaulius stebėti UEFA Europos lygos turnyro futbolo rungtynių tarp Pakruojo „Kruojos“ ir Balstogės „Jagiellonia“ atvykę sirgaliai iš Lenkijos ir iki varžybų, ir po jų elgėsi ramiai, užfiksuoti tik nedideli pažeidimai, informavo Šiaulių policijos atstovė.

„Viskas gerai, jokių incidentų nėra, jokių riaušių užuomazgų – irgi, svečių sirgalių išlydėjimas iš Šiaulių vyksta sklandžiai“, – po rungtynių praėjus maždaug porai valandų BNS teigė Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Gailutė Smagriūnienė. Pasak jos, po lenkams sėkmingų rungtynių (1:0 jie įveikė lietuvius), sirgaliai iš stadiono išėjo tvarkingai – nieko nesulaužė ir nesudaužė.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS komentavo, kad lenkų sirgaliai elgėsi ramiai ir dėl Lietuvos policijos įdėtų pastangų. „Policija aktyviai dirbo. Jų (lenkų sirgalių – BNS) forumuose skaitėme, kad jie ruošėsi kelionei, ragino vieni kitus nesivežti nieko, nes žinojo, kad Lietuvos policija pasiruošusi tikrinti. Tai jie ir atvažiavo nenusiteikę nieko daryti, nes žinojo, kad negalės nieko padaryti“, – teigė jis.

Atėmė kaukių ir lazdų

R. Matonis taip pat pabrėžė, kad „Jagiellonia“ klubo sirgaliai nėra tokie agresyvūs, kaip kitų Lenkijos futbolo klubų gerbėjai. Jis taip pat pranešė, kad policija iš lenkų sirgalių nesurinko daug draudžiamų į stadionus neštis daiktų. „Buvo paimta keletas daiktų – kaukių, lazdų. Bet labai nedaug. Po varžybų galėjo jeigu norėjo atgauti“, – teigė jis.  

R.Matonis teigė, kad neblaivių lenkų rungtynėse buvo. „Bet jie nebuvo tiek neblaivūs, kad mes būtume ėmęsi kažkokių priemonių“, – sakė BNS policijos atstovas.

Jis tvirtino neturįs informacijos, kad lenkų sirgaliai būtų padarę žalos Šiaulių verslininkams – kavinėse sudaužę indų ar bokalų, sulaužę kėdes. „Gal ir buvo ko, bet policijai dėl padarytos žalos niekas nesiskundė“, – teigė policijos atstovas.

G.Smagriūnienė sakė, kad Šiaulių policija prieš rungtynes buvo sulaukusi kelių pranešimų, kad sirgaliai vaikščiodami gatvėse triukšmauja, skanduoja. Rimtesni pažeidimai buvo užfiksuoti tik du.

„Netoli Šaulių vienoje gyvenvietėje autobuso stotelė buvo dažais apipurkšta. Mūsų pareigūnai pamatė, kad nuvažiavo lenkų automobilis. Įtariama, kad iš to automobilio purkšta. Buvo sulaikyti keturi asmenys. Pristatyti į policija, apklausti. Bus jiems pritaikytos administracinio poveikio priemonės. Ir antras – ties Vijolių kaimu nuo Kuršėnų pusės važiuojant į Šiaulius buvo sustabdytas automobilis, kurį vairavo lenkaitė, neturėdama teisės vairuoti. Surašytas protokolas ir ji paleista“, – pranešė G.Smagriūnienė.

Išsiliejo ant klozeto

Pasak G.Smagriūnienės, lenkams į rungtynes buvo parduota 1,4 tūkst. bilietų, bet buvo dar laukiama sirgalių, kurie tikėjosi rungtynes stebėti miesto kavinėse įrengtuose ekranuose. „Bet rungtynės per televiziją transliuojamos nebuvo“, – teigė ji.

R.Matonis BNS tvirtino, kad lenkų sirgalių į Lietuvą iš viso buvo atvykę apie 1,5 tūkst.

Ketvirtadienį Šiauliuose buvo sutelkta apie 450 teisėsaugos pareigūnų. Padėti Lietuvos pareigūnams buvo atvykę apie 20 kolegų iš Lenkijos policijos. „Padėjo juos (lenkų sirgalius – BNS) pasienyje pakontroliuoti, dirbo mieste ir paskui per rungtynes – stadione“, – teigė R.Matonis.

Jis taip pat informavo, kad jokių problemų Klaipėdoje nekėlė ir futbolo sirgaliai iš Bulgarijos – Klaipėdos „Atlantas“ namuose Europos lygos atrankoje susitiko su bulgarų Stara Zagoros „Beroe“ klubu. „Irgi nebuvo jokių problemų su jais,“ – teigė R. Matonis. Policija ketvirtadienį fiksavo vienintelį rimtesnį Lenkijos sirgalių padarytą pažeidimą – Aleksandravo kaime netoli Marijampolės lenkai sudaužė neįgaliesiems skirtą klozetą, dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt