Lietuvoje

2019.06.20 17:23

Popietę Lietuvoje prasidėjo neramumai: pasipylė trumpi lietūs su perkūnija, Kaune – patvinusios gatvės

atnaujinta 17.34
LRT.lt, BNS2019.06.20 17:23

Po saulėtų ir karštų orų – permainos. Ketvirtadienio popietę Lietuvoje prasidėjo neramumai: daugelyje rajonų pradėjo formuotis aukšti kamuoliniai debesys, pasipylė trumpi lietūs su perkūnija. Numatoma, kad kai kur liūtys bus gana smarkios.

„Šiuo metų išmatuota yra 19 milimetrų ir vėjo greitis škvalo metu sustiprėjo iki 18,5 metro per sekundę“, – BNS sakė Hidrometeorologijos tarnybos vyriausioji specialistė Margarita Kirkliauskaitė.

„Tai jau yra smarkus lietus“, – sakė ji.

Pasak meteorologės, netoli Marijampolės formuojasi dar vienas debesis, todėl tai gali būti ne galutiniai duomenys.

Tuo metu kauniečiai socialiniuose tinkluose dalijasi apsemtų gatvių vaizdais. Iš jų matyti, kad patvinusios kai kurios Šilainių mikrorajono gatvės.

„Šią ketvirtadienio popietę pietinėje šalies dalyje ir Žemaitijoje formuojasi pavieniai konvekcijos židiniai. Iki vidurnakčio daug kur yra tikimybė sulaukti stipraus lietaus (jei užslinks virš miesto žemesnėse vietose galimi apsėmimai), taip pat perkūnijos, vėjo sustiprėjimų, o galbūt ir krušos, tačiau ne tokios didelės kaip praėjusią savaitę“, – rašoma feisbuko puslapyje „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Liūtis Kaune tvindo gatves

Vaizdo įrašo aut. Laura Norvaišaitė

Internete gyventojai pradėjo dalytis nuotraukomis ir vaizdo įrašais, kuriuose matyti, kad Kaune jau prapliupo lietus. Čia liūtis vietomis nuprausė gatves, kurių dalis apsemtos ir sunkiau pravažiuojamos, vietomis yra nuvirtusių medžių.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, penktadienio naktį daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija, per perkūniją vėjo gūsiai kai kur sieks 15 m/s. Žemiausia temperatūra 15–20 laipsnių.

Dieną daug kur trumpi lietūs, vietomis smarkūs. Perkūnija. Kai kur kruša, škvalas 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 25–30, pajūryje 22–24 laipsniai.

Šeštadienio naktį pietrytiniuose rajonuose vietomis trumpas lietus, kai kur su perkūnija, dieną lietaus tikimybė maža. Temperatūra naktį 13–18, dieną 21–26, pajūryje apie 20 laipsnių.

Ar audra pasiekė ir Jūsų gyvenvietę ar miestą? Laukiame nuotraukų el. paštu portalas@lrt.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.