Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.20 15:17

Lietuvoje Rusijai šnipinėję asmenys nuteisti 4 metams 9 mėnesiams nelaisvės

atnaujinta 15.53
BNS 2019.06.20 15:17

Ketvirtadienį Šiaulių apygardos teismas du asmenis pripažino kaltais šnipinėjus Rusijai ir skyrė jiems realias ketverių metų devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmes, BNS pranešė teismo atstovas Vytautas Jončas.

Vienas iš nuteistųjų iki sulaikymo dirbo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, kitas jau buvo išėjęs į atsargą.

Iš vieno jų teismas nusprendė konfiskuoti beveik 6,5 tūkst. eurų, paimtus kratos metu.

Teismas konstatavo, jog 1966 m. gimęs K. R. ir J. M., gimęs 1961 m., už piniginį atlygį rinko ir perduodavo Rusijos žvalgybos organizacijai ją dominančią informaciją bei kitaip bendradarbiavo su šios valstybės žvalgybą vykdančios organizacijos atstovais.

„Teismas konstatavo, kad minėti asmenys nusikaltimą padarė bendrininkų grupėje, buvo pasiskirstę vaidmenimis: K. R. tiesiogiai rinko informaciją, o J. M. buvo tarpininkas. Grupė veikė maždaug apie penkerius metus“, – BNS sakė V. Jončas.

Byla nagrinėta neviešuose teismo posėdžiuose. Abu nuteistieji bylos nagrinėjimo metu kaltę pripažino.

Prokuroras jiems siūlė skirti šešerių metų laisvės atėmimo bausmes.

Anksčiau skelbta, jog Rusijos žvalgybos pavedimu Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės patalpose fotografuoti tarnybiniai dokumentai, tarnybinių patalpų schemos, Aviacijos bazės oro uosto schemos, planai bei objektai, karinės vadovybės įsakymai, sprendimai bei kiti nevieši, tačiau neįslaptinti duomenys.

Slapti susitikimai su Rusijos žvalgybos atstovais vykdavo Rusijoje arba kitose užsienio šalyse, laikytasi ir kitų ypatingos konspiracijos priemonių.

„Vykdydami užsienio valstybės žvalgybos organizacijos pavedimus nuteistieji nuolat teikė rankraštines įvykdytų užduočių ataskaitas. Iš viso buvo nustatyti daugiau nei 35 nurodyto pobūdžio informacijos perdavimo atvejai“, – prokuratūros pranešime cituojamas ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą byloje palaikęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Redas Savickas.

Abu kaltinamieji sulaikyti 2017 metų gruodžio 11 dieną, po to, kai teisėsauga gavo Lietuvos žvalgybos institucijų informaciją apie užfiksuotą duomenų perdavimą užsienio valstybės žvalgybos institucijai ir įtarus vykdant šnipinėjimą.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi