Lietuvoje

2019.06.20 15:02

Streikuoja kalėjimo medikai: dauguma svarsto pereiti dirbti kitur

Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.20 15:02

Įkalinimo įstaigose dirbantys medikai šįryt surengė dviejų valandų streiką. Pasak profsąjungų, streikuoti nutarta nesulaukus atlyginimų kėlimo. Dėl sudėtingų darbo sąlygų kalėjimuose gali nebelikti medikų, nes esą dauguma svarsto pereiti dirbti į laisvėje esančias įstaigas, kur atlyginimai jau susilygino su dirbančiųjų kalėjimuose.

Medikai taip pat reikalauja stabdyti pradėtą skyrių pertvarką. Teisingumo ministras sako, kad reforma leis iš sutaupytų lėšų bent kažkiek pakelti algas, o reikalingų daugiau nei 2 mln. eurų biudžete nenumatyta. Elvinas Jankevičius neatmeta, kad ateityje įkalinimo įstaigos gali būti prijungtos prie sveikatos sistemos įstaigų.

„Mes neturime tokių paskaičiavimų ir mums jų nepateikė, kad po reorganizacijos  pakiltų atlyginimai tiek, kiek mes prašome, todėl, kad jau mes atsisakėme kai kurių medikų. Pavyzdžiui, kaip dezinfekuotojai jau kai kuriose įstaigose išėjo tik klinikos, laboranto atsisako, bet tai yra visiškai nedidelė suma. Ir visiškai tai nepatenkins tų poreikių. O ta reorganizacija, mūsų manymu, sukels tik sumaištį įkalinimo įstaigose“, – sako įkalinimo įstaigų medikų profsąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Vita Subačiutė.

„Profsąjunga kiršina žmones ir sako, kad nereikia tos pertraukos daryti. Todėl kuo ilgiau ta pertvarka nebus daroma, tuo ilgiau negalima bus šiais metais pakelti atlyginimų. Kalbant apie kitus metus, tai Vyriausybei tikrai vyksta rimtos diskusijos, mes kalbėjomės ir su Ministru Pirmininku, su Vyriausybės kancleriu, su sveikatos apsaugos ministru, gali būti, kad sieksime perduoti visą apsaugos sveikatos sistemą, visus medikus į sveikatos apsaugos sistemos rankas ir jie visi galėtų būti finansuojami iš PSDF lėšų“, – teigia teisingumo ministras E. Jankevičius.

Plačiau – reportaže.

Žinios. Streikuoja įkalinimo įstaigose dirbantys medikai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.