Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.23 20:42

Kaune paskelbta gripo epidemija

ELTA 2013.01.23 20:42

Nuo šio antradienio Kauno miesto savivaldybė paskelbė gripo epidemiją, nes sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis mieste jau viršijo epideminį lygį.

Nuo šio antradienio Kauno miesto savivaldybė paskelbė gripo epidemiją, nes sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis mieste jau viršijo epideminį lygį.

ELTA primena, kad epidemija skelbiama, kai 10 tūkstančių gyventojų tenka 100 minėtų ligų bei gripo atvejų. Praėjusią savaitę Kauno mieste šis rodiklis buvo 122,5 atvejo 10 tūkstančių gyventojų. Situacija kituose apskrities miestuose bei miesteliuose yra švelnesnė.

Gripo epidemijos metu gyventojams rekomenduojama nesilankyti masinio susibūrimo vietose, organizatoriai raginami renginius organizuoti pasibaigus gripo plitimui palankiam laikotarpiui. Ligoninėse įvedamas karantinas, griežtai ribojamas ligonių lankymas. Vaikų ugdymo bei švietimo įstaigos taip pat imasi atitinkamų priemonių, kad gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos neplistų.

Pastarąjį kartą gripo epidemija Kauno mieste buvo paskelbta 2011 m. sausio 17-ąją ir tęsėsi iki vasario 22 dienos.

Kauno visuomenės sveikatos centro duomenimis, per trečiąją šių metų savaitę mieste užregistruoti 307 gripo atvejai, per antrąją savaitę jų buvo 66. Daugiau kaip pusė visų sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis yra vaikai. Mažieji ligoniai sudaro veik ketvirtadalį (23 proc.) visų sergančiųjų gripu kauniečių.

Trečiąją sausio savaitę Kauno mieste dėl gripo hospitalizuota dvigubai daugiau ligonių nei antrąją savaitę – 28 asmenys. Iš jų 4 vaikai iki 2 metų amžiaus, 8 vyresni vaikai ir 4 nėščios moterys. Intensyviosios terapijos skyriuje gydomas tik vienas vaikas.

Kad gripas atkeliavo į Kauną, parodė jau 2-osios savaitės gripo laboratoriniai tyrimai, kai per savaitę buvo nustatyta 14 A(H1) tipo gripo virusų iš Kauno mieste paimtų mėginių. Tai - pirmieji teigiami gripo tyrimų atsakymai šį sezoną Kauno mieste.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi