Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.20 19:16

Sinoptikės prognozės Joninėms: orai šįkart laužys lietuviškas tradicijas

Du trečdalius Joninių lyja ir tik vieną trečdalį laiko galime pasidžiaugti sausa ir gražia švente, kurios greičiausiai šiemet ir sulauksime, LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Jos teigimu, dideli karščiai kuriam laikui atsitrauks.

– Panašu, kad praėjusių savaitės karščio rekordų šią savaitę jau nepasiekėme?

– Rekordų nepasiekėme, tačiau dar rytoj, penktadienį, bus gana šilta. Rytojaus diena turėtų būti kiek nerami, su perkūnija ir vietomis su smarkiomis liūtimis. Tiesa, tos liūtys kai kam klius labai stipriai, su kruša ir stipresniu vėju, o kai kas išvys vos debesies kraštelį ir vėl skųsis, kaip trūksta lietaus.

Lietaus ypač trūksta pietiniuose ir rytiniuose šalies rajonuose – kai kurios savivaldybės yra paskelbę stichinę sausrą, nes nuo kovo pabaigos labai mažai lijo. Ypač sausa Varėnos ir Trakų apylinkėse, o žemaičiai jau ganėtinai sudrėko. Vakariniuose Žemaitijos šlaituose esančiose vietovėse slinkdami nuo jūros debesys tarsi užsikabina ir išpila daugiau lietaus. Šiuo metu ten jau gerokai drėgna.

– Klimatologai kalbėjo, kad oro temperatūra naktį prilygo tropikams, dėl ko visiškai neatvėsta vanduo.

– Tikrai taip. Jeigu žemiausia oro temperatūra naktį siekia 20 laipsnių, tai tikrai nebūdinga mūsų platumoms. Kai naktys tokios šiltos, vanduo neatvėsta ir temperatūra vandens telkiniuose laikosi apie 22–24 laipsnius šilumos. Netgi jūra sušilo iki 20 laipsnių, kas birželio mėnesį nutinka labai retai. Paprastai Baltijos jūra iki 20 laipsnių įšyla tik liepos pabaigoje ar rugpjūčio pradžioje.

– Ar yra tikimybė, kad karščiai dar sugrįš?

– Pagal dabar turimą liepos pradžios orų informaciją, tokių karščių nenumatoma. Kol kas patys didžiausi karščiai laikysis rytoj, o po to orai bus šilti ir greičiausiai karštesnių orų sulauksime po Mindauginių. Birželio ir liepos sandūra nusimato kiek vėsesnė.

– Žemės ūkio specialistai kalba, kad pamažu kai kurie dirvožemiai įgauna dykumos požymių.

– Išties. Jeigu ilgai nelyja, dirvožemis išdžiūsta ir jį nešioja vėjas.

– Kokios bus Joninės? Ar ta liūdna tradicija, kai dažniausia per Jonines lyja, pasiteisins ir šiemet?

– Du trečdalius Joninių lyja ir tik vieną trečdalį laiko galime pasidžiaugti sausa ir gražia švente. Pagal dabar turimą informaciją, per šiandieną ir rytojų turėtų išsilyti ir aktyvių debesų zona turėtų pasitraukti iš Lietuvos. Sekmadienį ir pirmadienį lietaus tikimybė bus nedidelė, naktys bus gaivesnės, bus 9–14 laipsnių šilumos, o dienos – maloniai šiltos. Sekmadienį lepins 20–25, o Joninių diena 21–26 laipsniai šilumos.

Greičiausiai šiemet sulauksime nelietingų Joninių, kurios bus tikrai palankios šventimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi